Љубовен хороскоп за 2020 година

Според астролозите 2020 година ќе биде година на големи промени поради планетарното порамнување кое не очекува. Затоа бидете подготвени за промени, особено на љубовен план.

Овен

Овните се верни, но доминантини личности, тоа се одразува и во љубовниот живот. За 2020 готина тоа значи следново: нема да има секс за една ноќ. Меѓутоа, добри вести има за овните кои саканите им се во близин: меркур и венера ќе се погрижат за позитивно влијание на сексот и еротиката без крај.

Бик

Бикот знае што сака, но е помалку определен од овнот. Тоа ќе го донесе до многу жешки флертувања кои ќе завршуваат со авантура. Меѓутоа, 2020 година за бикот ќе биде добра, првенствено, за забава и расположение и многу љубов!

Близнаци

На близнаците им се потребни многу промени, особено во љубовта, а тука состојбата веќе некое време стагнира. Сега на тоа му доаѓа крајот. Помалку работа, повеќе време за пријателите и особено за љубов, флерување и одличен секс – сето тоа се позитивни промени кои ги очекуваат близнаците во 2020 година, која за нив ќе биде една од најромантичните.

Рак

Бидејќи ракот е летно дете, тој е создаден за жешки летни ноќи. Тоа значи следново: личностите родени во знакот рак ги очекува жежок период исполнет со секс во јуни и јули. Дали тоа ќе биде само луда авантура за една ноќ или можеби ќе прерасне во врска? Сето тоа е многу можно.

Лав

Лавот е сличен со овнот: тврдоглав и сака да доминира во работите како што е сексот. Меѓутоа, тоа нема да се случи следната година. Имено, кралот на животните ќе биде суперемоционален и своите чувства ќе ги однесе во спалната соба. Што значи нема да има повеќе љубовни авантури, туку ви се смее една сериозна врска.

Девица

За лицата родени во девица, 2020 ќе биде се освен досадна година. Жешки вести и љубовни игри се повеќе од веројатни. Плутон, планетата за трансформација, ќе се погрижи за нови воодушевувачки импулси и акција и, тоа во спалната соба.

Вага

Годината што следи има торба полна њубовна среќа и ти ќе добиеш еден тон нови влагослови од венера за својот љубовен живот. Можеш да очекуваш дека од твојата околина ќе се издвои една личност која предходно не си ја сметал/а за актрактивен/на. Ќе те изненади со својата способност, како надвор, така и во спалната соба.

Скорпија

Скорпиите се многу емотивни и не се склони кон возбудливе секусални авантури. Ѕвездите најавуваат долг период без партнер. нов љубовник би можел да влезе во твојот живот во 2020, со еден услов – повеќе труд од твоја страна. Несигурноста и резервираноста досега те спречувале да се отвориш кон луѓето околу себе. Тоа треба да престане и луѓето треба да ја видат вистинската личност кој/а си.

Стрелец

Драги стрелци, подгответе се! Имено, време е да ја напуштите куќичката и да почнете да се забавувате. Ѕвездите ви се наклонети и ве очекува исполнет љубовен живот во 2020 година.

Јарец

Јарците не се премногу романтични. Така следната година нема ништо значајно да им се случи во нивниот живот. Ѕвездите советуваат да се посветиш на луѓето околу тебе и да уживаш во она што ти го дава животот.

Водолија

Водолиите ја сакаат слободата и често чекорат низ животот без препреки. Меѓутоа, во последно време не сте многу расположени, но тоа ќе се промени на почетокот на 2020 година. Доброто расположение ќе порасне, а тоа и ќе се чувствува. Тогаш започнува вистинското време да се опкружиш со позитивни луѓе.

Риби

Рибите сакаат да ги пуштат другите да го направат првиот чекот. Личностите родени во риби сакаат чувствителен и бавен секс и повеќе уживаат додека се пасивни, а не активни. Тоа нема да се смени ниту во 2020 година – меѓутоа, неочекуваната реакција од една личност од блиското опкружување ќе те изненади и тоа пријатно.

Текстот Љубовен хороскоп за 2020 година е превземен од Reporter.mk.