Маж гризнал крокодил и се спасил од сигурна смрт кога животното го нападнало

Австралиски фармер вели дека има среќа што е жив откако се одбранил од крокодил благодарение на тоа што го гризнал, пренесува Би-би-си. Колин Деверо бил …

Маж гризнал крокодил и се спасил од сигурна смрт кога животното го нападнало Прочитај повеќе »

Текстот Маж гризнал крокодил и се спасил од сигурна смрт кога животното го нападнало е превземен од Reporter.mk.