Мексиканци глумци загинале за време на снимање на серија

Мексиканските глумци Јорге Наваро Санчез и Луис Герардо Ривера загинале за време на снимањето на телевизиската серија Sin Miedo a la Verdad. Двајцата паднале од мост пишува „Њујорк тајмс“.

Санчез и Ривера загинаа вчера доде

паднале од мост додека ја снимале сцената на терен за мексиканската телевизиска серија Sin Miedo a la Verdad. Јорге неодамна глумец со ѕвездата од серијата Марисол, пишува „Њујортајмс“.

Од телевизиската екипа во краткото соопштение испратено до јавноста навеле дека двајцата загинале во четвртокот вечерта, но не додале дополнителни детали. Иако не се откриени податоците за несреќата, познато е дека станува збор за снимањето на третата сезона од серијата која обработува теми како што се корупцијата, криумчарењето наркотици и сајбер напади.

Продуцентот на серијата Рубен Галиндо упатил порака со сочувство до семејствата на загинатите глумци, како и до нините колеги од сетот и пријателите.

 

 

 

Текстот Мексиканци глумци загинале за време на снимање на серија е превземен од Reporter.mk.