Националната опера и балет ги откажа руските романси, по бурните реакции на јавноста

Рециталот „Вечер на белканто и руски романси” кој требаше да се одржи вечерва е откажан, соопшти Националната опера и балет. Оваа одлука следи по бурните реакции во јавноста кои се појавија синоќа на социјалните мрежи поради руската агресија врз Украина. Концертот бил на студенти, а бил откажан во договор со организаторот, директорот Васко Ристов. „Ја почитуваме Резолуцијата што … Continue reading Националната опера и балет ги откажа руските романси, по бурните реакции на јавноста

Текстот Националната опера и балет ги откажа руските романси, по бурните реакции на јавноста е превземен од Reporter.mk.