Најлошите навики на хороскопските знаци

Астролозите тврдат дека некои наши лоши навики зависат од хороскопските знаци. Во зависност од зодијакот, вие можеби премногу работите, премногу трошите или лесно избувнувате. Вашите негативни навики ќе можете да ги смените само ако знаете кои се тие.

Овен

1. Пцуење. Овните многу пцујат баш тогаш кога не треба. Иако ова не ви делува како голема работа, може да ви предизвика проблеми.

2. Дејствуваат без размислување. Честопати, овните мораат од почеток да ги прават работите, бидејќи првиот пат не ги направиле како што треба.

3. Прекинуваат. Кога овните сакаат нешто да кажат, тие се многу гласни без разлика дали некој друг веќе почнал да зборува.

4. Си играат со косата. Нивната опседнатост со косата може да доведе до несвесно играње со прамените. Ова не е најлошата навика на светот, но сигурно ви звучи познато!

5. Пијат премногу кафе. Нема ништо лошо во пиењето кафе, ако се работи за умерени количини. Овните претеруваат, а тоа е знак на нивната амбициозна природа.

Бик

1. Веднаш кажуваат „Не“. Биковите кажуваат „Не“, уште пред да го чујат целото прашање. На овој начин можат да пропуштат многу неверојатно можности.

2. Премногу често одат на шопинг. Биковите честопати одат на шопинг за да се справат со нивните проблеми, но тоа може да се одрази негативно на нивната финансиска ситуација.

3. Ја стискаат вилицата. Биковите многу често крцкаат со забите и ја стискаат вилицата, особено кога се нервозни.

4. Многу се строги. Биковите ги прават работите на свој начин и никој не може да ги убеди да пробаат нешто ново. Тие се заглавени во нивните рутини!

5. Се плашат од промени. На биковите многу им е тешко да ги прифатат промените и се обидуваат да ги одбегнат по секоја цена.

Близнаци

1. Озборуваат. Близнаците ги обожуваат добрите приказни, но тоа понекогаш ги наведува на озборување.

2. Постојано го проверуваат телефонот. Никогаш не го испуштаат телефонот од рака!

3. Лесно губат концентрација. Ова е голем проблем за близнаците. Тие честопати се исклучуваат кога некој раскажува нешто.

4. Расеани се. Секогаш доцнат поради ова.

5. Лесно им станува здодевно. Како последица на тоа, постојано се во движење.

Рак

1. Премногу гледаат телевизија. Нормално е понекогаш да се остане дома, но Раковите треба да излегуваат почесто.

2. Постојано се жалат. На сите им треба издувен вентил, но Раковите претеруваат.

3. Ги потиснуваат емоциите. Раковите не се ослободуваат од фрустрацијата и презирот, а тоа може да доведе до негативно размислување и жалење.

4. Премногу се чувствителни. Нивната претерана чувствителност доведува до голем стрес. Честопати, Раковите бараат утеха на многу нездрави начини.

5. Чуваат премногу работи. Тие чуваат премногу стари работи, затоа што се емоционално приврзани за нив.

Лав

1. Се плашат од промени. Лавовите остануваат заглавени во минатото, бидејќи се плашат од промени. Тоа може да им предизвика многу проблеми, особено ако заглавиле во нездрава љубовна врска или работа што не ги исполнува.

2. Споделуваат премногу информации на социјалните мрежи. Кога сакаат да побегнат од сопствените проблеми, Лавовите бегството го бараат онлајн. Тоа може да им ја намали продуктивноста.

3. Се чувствуваат несигурно. Лавовите сакаат да изгледаат најдобро што можат и поради тоа се опседнуваат со најситните детали.

4. Премногу се сончаат. Лавовите го обожуваат сонцето, но претераното сончање има негативно влијание на кожата.

5. Премногу лично ги сфаќаат работите. Многу лесно можете да ги повредите чувствата на Лавовите, бидејќи тие сѐ сфаќаат лично.

Девица

1. Даваат непотребни совети. Овие совети повеќе личат на критики, па затоа бидете внимателни!

2. Премногу се грижат. Девиците се перфекционисти, а тоа доведува до големи грижи.

3. Ги одложуваат работите. Девиците сакаат да ги завршат обврските како што треба, па затоа честопати ги одложуваат.

4. Имаат негативно мислење за себе. Поради нивниот перфекционизам, Девиците се критикуваат себеси ако не успеале да ги завршат работите онака како што планирале.

5. Тие се големи ситничари. Девиците имаат добро око за детали, но тоа понекогаш доведува до караници со другите луѓе кои не ги прават работите онака како што припадниците на овој знак би ги направиле.

Вага

1. Трошат многу пари. И Вагите одат на шопинг кога имаат проблеми, а тоа честопати ги доведува до празен паричник.

2.„Фаќаат“ врски. Вагите сакаат да се дружат со влијателни луѓе, но „фаќањето“ врски за одредени работи не е секогаш добро прифатено.

3. Не знаат да кажат „Не“. Вагите сакаат да им угодат на другите, а тоа доведува до пренатрупан распоред.

4. Премногу брзо се вљубуваат. Вагите се вљубуваат во замислата што ја имаат за некоја личност, а не во нејзиниот вистински карактер.

5. Премногу им угодуваат на другите. Тие ќе направат сѐ само за да ги одбегнат конфликтите.

Скорпија

1. Многу се опсесивни. Скорпиите се опседнуваат речиси за сѐ што постои на светов.

2. Сакаат да ги контролираат работите. Скорпиите имаат потреба постојано ги контролираат работите што им се случуваат во животот, а тоа негативно се одразува на нивните врски.

3. Се плашат од неуспех. Никој не сака да потфрли, но Скорпиите не можат да заспијат навечер поради оваа помисла.

4. Многу се мистериозни. Скорпиите не можат да се отворат, а тоа влијае на нивните врски, бидејќи делуваат подмолно.

5. Имаат високи очекувања. Скорпиите се лојални, но премногу бараат од луѓето околу нив.

Стрелец

1. Се коцкаат. Оваа навика може да прерасне во голем проблем за Стрелците, бидејќи може да се претвори во зависност.

2. Го кажуваат она што не го мислат. Стрелците понекогаш зборуваат без да размислат, а тоа може да навреди некого.

3. Премногу работат. Стрелците речиси секогаш остануваат прекувремено на работа и вложуваат премногу труд за да ги завршат обврските.

4. Ги прекршуваат ветувањата. Стрелците си ја сакаат слободата и не сакаат да бидат заробени. Поради ова, понекогаш забораваат на нивните ветувања и ги разочаруваат луѓето.

5. Многу се нетрпеливи. Стрелците имаат големи идеи, но немаат план, поради што не можат да ги остварат со своите цели.

Јарец

1. Живеат во својата глава. Јарците постојано ги решаваат проблемите и знаат да се изгубат во своите мисли.

2. Се критикуваат себеси. Јарците понекогаш се премногу строги кон себеси.

3. Премногу работат. На Јарците им треба потсетник дека треба да се забавуваат.

4. Се плашат од најлошото. Јарците се премногу негативни и ги бие глас на големи песимисти.

5. Пијат премногу кафе. Јарците пијат премногу кафе за да можат да излезат на крај со нивните пренатрупани распореди.

Водолија

1. Се опседнуваат со вестите. Водолиите премногу се грижат за работите што се случуваат во светот и тоа им создава голем стрес.

2. Играат многу видео игри. Водолиите знаат да се изгубат во светот на видео игрите.

3. Поминуваат премногу време на Интернет. Водолиите понекогаш поминуваат со часови на Инстаграм и разни блогови.

4. Си легнуваат многу доцна. Водолиите не знаат баш да се грижат за своето здравје. Тие толку многу се посветуваат на некои активности што забораваат да јадат, остануваат до доцна навечер и не вежбаат доволно.

5. Се исклучуваат. Во главите на Водолиите се одвиваат 5 различни разговори истовремено, па затоа понекогаш се исклучуваат од реалноста.

Риби

1. Сонуваат со отворени очи. Рибите имаат премногу бујна фантазија што повеќе ја сакаат од реалноста.

2. Премногу трошат. Рибите многу често заглавуваат во долгови, бидејќи не се свесни за нивната реална финансиска ситуација.

3. Ги одложуваат обврските. Рибите ги одбегнуваат работите што не сакаат да ги прават, па затоа одложувањето може да биде голем проблем за нив.

4. Премногу пијат. Во ред е да испиете по една чашка понекогаш, но Рибите навистина претеруваат.

5. Не се обврзуваат. Рибите не сакаат да даваат ветувања, но ако го сторат тоа, најчесто ги прекршуваат.

 

Текстот Најлошите навики на хороскопските знаци е превземен од Reporter.mk.