Објавени финалистите за европски автомобил на годината

Објавена е листата на седумте финалисти за европски автомобил на годината за 2022, од кои шест се финалисти, а еден е плагин хибриден со електрична верзија, која треба набргу да пристигне, соопшти жирито. Финалистите што ќе се борат за титулата се: Cupra Born, Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 5, Kia EV6, Peugeot 308, Renault Mégane E-Tech и Škoda Enyaq … Continue reading Објавени финалистите за европски автомобил на годината

Текстот Објавени финалистите за европски автомобил на годината е превземен од Reporter.mk.