Професорката која ја измисли вакцината против коронавирус доби своја Барби кукла

Професорката Сара Гилберт една од научниците која работеше на создавање на вакцината АстраЗенека, доби своја Барби кукла. Таа го следеше развојот на вакцината против ковид на Универзитетот во Оксфорд и рече дека овој гест на почетокот и се видел чуден. Но, сега се надева дека ќе ги инспирира младите девојки да се занимаваат со наука, … Continue reading Професорката која ја измисли вакцината против коронавирус доби своја Барби кукла

Текстот Професорката која ја измисли вакцината против коронавирус доби своја Барби кукла е превземен од Reporter.mk.