Себастијан Курц стана татко: Со нетрпение го чекаме нашиот прв Божик со синот

Поранешниот канцелар на Австрија и лидерот на Народната партија (ОВП), Себастијан Курц, стана татко. Тој на Фејсбук откри дека неговата девојка Сузана утринава родила син. „Пресреќни сме и благодарни. Сузана и бебето се добри и со нетрпение ги очекуваме убавите заеднички задачи и нашиот прв Божик во тројка. Му благодариме на медицинскиот персонал во болницата за … Continue reading Себастијан Курц стана татко: Со нетрпение го чекаме нашиот прв Божик со синот

Текстот Себастијан Курц стана татко: Со нетрпение го чекаме нашиот прв Божик со синот е превземен од Reporter.mk.