Семејство го тужи „Гугл Мапс“ откако маж загина во авионска несреќа по слетување на урнат мост

Семејството на Американецот кој се удави откако слета на урнатиот мост го обвинува Гугл за неговата смрт бидејќи не ги ажурирал мапите. Семејството на Филип …

Семејство го тужи „Гугл Мапс“ откако маж загина во авионска несреќа по слетување на урнат мост Прочитај повеќе »

Текстот Семејство го тужи „Гугл Мапс“ откако маж загина во авионска несреќа по слетување на урнат мост е превземен од Reporter.mk.