Шест најмодерни бои за 2020 година

Гардеробата во 2020 година ќе биде во светли бои. На модните писти доминираат комбинации од бои и еднобојни стајлинзи – од црвена и сина до лосос и смарагд. Во тренд ќе бидат и пастелни нијасни, а класичните бои ќе се комбинираат со неонски детали.

Шафран

Богатата нијанса на жолтиот шафран ќе ви помогне во борбата против недостатокот од витамини. Џемперот, капутот или шалот ќе ви бидат доволни.

Корална

Пастелните нијанси и понатаму успеваат во женската гардероба. 2020 ќе прејде на нежниот корал – и тоа е сега релевантно. Дизајнерите предложуваат да се замени барем една беж или кафена ствар со некоја која обоена со прелив од залезот на сонцето.

Смарагдна

Освежувачката смарагдна се одликува со посебна пламенитост и интелигенција. За да го направите изгледот посодржаен, додадете парчиња од малахит во сива или темносина боја. А кога комбинирате смарагд со горенаведениот корал, додадете некоја опуштена, па дури разиграна облека.

Индиго сина

Оваа боја, предвидуваме, дека ќе претставува тон за 2020 година. Носете ја оваа светла нијанса и не плашете се од погледите.

Светлосина

Сината е една од нашите омилени бои. Оваа година облечете се во нијансите на ведрото небо од глава до петици и спремете се за пливање не само на сонце, туку и во комплиментите.

Црвена

Оваа боја добива најмалку 100 бодови самодоверба. Во новата година носете црвена облека на состаноците со пријателите, во канцеларија и на други состаноци. Оваа терапија со бои никому не наштетила.

Текстот Шест најмодерни бои за 2020 година е превземен од Reporter.mk.