Скоро никој нема да го посети Дедо Мраз во Лапонија за Божик

Една од најпосетуваните божикни дестинации, Лапонија, оваа година ќе остане скоро празна заради пандемијата со коронавирусот, а домот на Дедо Мраз во Рованиеми во северна Финска ќе биде скоро празен, пренесува „Ројтерс“. Финците ги усвоија најстрогите мерки во Европа и имаат мал број на заразени, па затоа странските државјани што ќе сакаат да дојдат во … Continue reading Скоро никој нема да го посети Дедо Мраз во Лапонија за Божик

Текстот Скоро никој нема да го посети Дедо Мраз во Лапонија за Божик е превземен од Reporter.mk.