Снег за Стара Нова година, се ближи поларниот бран и минусни температури

Денеска времето во државава ќе биде променливо и облачно со повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Попладне и во вечерните часови ќе има врнежи кој на пониските места ќе бидат најпрвин од дожд и полека ќе преминуваат во снег, додека на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег. Врнежите … Continue reading Снег за Стара Нова година, се ближи поларниот бран и минусни температури

Текстот Снег за Стара Нова година, се ближи поларниот бран и минусни температури е превземен од Reporter.mk.