Студено време и снег, стигна поларниот бран во земјава

Преку ден времето ќе биде претежно облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на снег, а понекаде во овие региони во долините е можен слаб дожд. Дневната температура ќе биде во интервал од 5 до … Continue reading Студено време и снег, стигна поларниот бран во земјава

Текстот Студено време и снег, стигна поларниот бран во земјава е превземен од Reporter.mk.