Украинскиот глумец и водител Паша Ли загина при гранатирање на Киев

Украински актер и ТВ водител Паша Ли (33) е загина за време на битката со руските сили кои го бомбардираа градот Ирпин во близина на главниот град Киев, објави Би-би-си. Тој се пријавил за територијална одбрана на Украина во првите денови од војната. Ли беше жител на Ирпин, а оствари улоги во неколку филмови, а неговиот … Continue reading Украинскиот глумец и водител Паша Ли загина при гранатирање на Киев

Текстот Украинскиот глумец и водител Паша Ли загина при гранатирање на Киев е превземен од Reporter.mk.