(Видео) Бајден по говорот се збуни ѝ не можеше да го најде излезот на сцена

Американскиот претседател Џо Бајден повторно направи гаф во Питсбург и ги насмеа фановите. Откако заврши со говорот, за момент се изгуби и не можеше да го најде излезот на сцена. Настанот се случи во четвртокто, а го сними телевизијата „Фокс њуз“. Бајден зборуваше за изградбата и обновата на инфраструктурата ширум земјата ѝ им се обрати … Continue reading (Видео) Бајден по говорот се збуни ѝ не можеше да го најде излезот на сцена

Текстот (Видео) Бајден по говорот се збуни ѝ не можеше да го најде излезот на сцена е превземен од Reporter.mk.