(Видео) Француски пар имаше секс за време на протестите на „жолтите елеци“

Француски пар, воден од паролата „водете љубов, а не војна“, имаа секс на терсата на една зграда, додека доле на улиците беа протестите на „жолтите елеци“. Протесите се против францускиот претседател, Емануел Макрон, и неговата одлука да ја зголеми цената на горивата, но и за зголемување на минимална плата, социјална помош…Секс-снимката  стана хит на социјалните мрежи и беше поздравена од следбениците на „Фејсбук“.

Protest

Ima raznih načina protestvovanja

Gepostet von Humor 18+ am Montag, 10. Dezember 2018

Текстот (Видео) Француски пар имаше секс за време на протестите на „жолтите елеци“ е превземен од Reporter.mk.