(Видео) Фудбалер ја собори најдобрата судијка во светот

Играчот на Лион, Муса Дембеле, на натпреварот со Рен во француското првенство несакајќи ја бутна на земја нјдобрата светска судијка Стефани Фрапар. Непријатниот момент се случи уште на почетокот на мечот во 2 минута. Фрапер брзо стана и му покажа жолт картон на друг фудбалер за прекршок од претходна акција, а потоа побара помош од лекарите. … Continue reading (Видео) Фудбалер ја собори најдобрата судијка во светот

Текстот (Видео) Фудбалер ја собори најдобрата судијка во светот е превземен од Reporter.mk.