(Видео) Голи имале секс на врвот на Кепсовата пирамида

Египетската полиција започнала истрага откако еден дански пар се искачил на Кеопсовата пирамида во Гиза, за потоа да се фотографираат голи додека имале секс на една од најголемите туристички атракции во земјата.
Министерот за културно наследство, Калед ал-Анани поднел кривична пријава против парот, известил весникот „Ал-Ахрам“.
На видео снимката може да се видат маж и жена како се качуваат на врвот на Големата пирамида, а на крајот има замрзната фотографија на која позираат голи додека водат љубов.
Снимката која трае три минути објавена е на Јутуб и предизвика огорченост кај Египќаните.
„Скандал на врвот на пирамидата….Како само можеле да се качат? Сигурно ги подмитиле чуварите“, напишал еден корисник на Твитер.

Текстот (Видео) Голи имале секс на врвот на Кепсовата пирамида е превземен од Reporter.mk.