(Видео) Голман излезе на центарот на терен и го збуни колегата на другиот гол

Фудбалерите на Астон Вила го изненадија Манчестер Јунајтед во 13 коло во Премиер лигата и во Бирмингем му донесоа тежок пораз на фаворитот. Тие го победија со 3:1. Уште во 11 минута резултатот беше 2:0 за домашниот тим, а мечот најмногу остана запаметен по реакцијата на голманот Емилијано Мартинез. Навивачите на Астон Вила го споделија … Continue reading (Видео) Голман излезе на центарот на терен и го збуни колегата на другиот гол

Текстот (Видео) Голман излезе на центарот на терен и го збуни колегата на другиот гол е превземен од Reporter.mk.