(Видео) Jахта вредна 75 милиони евра, по грешка удрила во пристаниште на Карибите

Суперјахтата Go, вредна 75 милиони евра, е снимена како удира во едно луксузно пристаниште на Карибите. Инцидентот се случил во средата. Јахтата удрила пристаништето и ги уништила неговите бетонски делови. Причина за несреќата била компјутерска грешка, велат надлежните. Суперјахтата има хелидром, место за слетување на хеликоптерот, базен, па дури и сопствена болница. Засега не е познато … Continue reading (Видео) Jахта вредна 75 милиони евра, по грешка удрила во пристаниште на Карибите

Текстот (Видео) Jахта вредна 75 милиони евра, по грешка удрила во пристаниште на Карибите е превземен од Reporter.mk.