(Видео) Колумбиска глумица ја победи короната и по два месеца го виде синот

Колумбиската глумица, Дана Гарсија, која пред околу два месеца дозна дека е заразена со ковид-19, вчера првпат го виде својот син. Иако оздраве две недели по откривањето на короната, болеста за кратко време ѝ се поврати, па таа се лекуваше во изолација од семејството.

Ѕвездата на сериите „Скриени страсти“, „Убавата Лола“ и „Научи ме да сакам“ го сними моментот кога по два месеца првпат се гледа со синот, а видеото го објави на социјалните мрежи.

„Среќни сме што си повторно здрава и што конечно го виде своето малечко“, ѝ порачаа фановите.

POR FIN PUEDO ESTAR CON MI FAMILIA ✨

GRACIAS ✨💌, mi prueba ha sido negativa y por fin puedo estar con mi familia. Mi mejor regalo es poder abrazar a Dante por eso hoy les abro mi corazón para compartirles este momento. Me siento muy agradecida y bendecida por cada uno de ustedes, quienes me acompañaron durante el transcurso de esta terrible enfermedad. Su ánimo, cariño y afecto me hicieron salir adelante. Hoy estoy curada, con mi hijo y con ustedes de respaldo, estoy segura que puedo vencer cualquier obstáculo. Mi corazón está con todas las familias que viven este Virus. Mucha fuerza y bendiciones . Todo mi 💖 hasta tu esquina.

Posted by Danna Garcia on Четврток, 28 мај 2020

Текстот (Видео) Колумбиска глумица ја победи короната и по два месеца го виде синот е превземен од Reporter.mk.