(Видео) Мајли Сајрус во љубовен занес со Дуа Липа

Поп ѕвездата Мајли Сајрус премиерно го објави музичкото видео за песната „Prisoner“ која ја сними со Дуа Липа. Во спотот, двете поп ѕвезди се наоѓаат во љубовен занес додека пејат за  емоциите. Тие две пред околу еден месец заедно го снимија музичкото видео за оваа нумера во Њујорк. Песната „Prisoner“ е вториот официјален сингл од … Continue reading (Видео) Мајли Сајрус во љубовен занес со Дуа Липа

Текстот (Видео) Мајли Сајрус во љубовен занес со Дуа Липа е превземен од Reporter.mk.