(Видео) Молња удри во НЛО во Калифорнија

Молња наводно удри во неидентификуван летечки објект над Калифорнија, објавија повеќе американски портали.

На снимката објавена на „Јутјуб“ се гледа како громот го осветлува и удира во летало кое според амитканските медиуми наликува на НЛО. Видеото е снимено со мобилен телефон.

Текстот (Видео) Молња удри во НЛО во Калифорнија е превземен од Reporter.mk.