(Видео) Откако Уругвај испадна од Светско, Кавани со бокс го бутна ВАР мониторот

Фудбалерот на Уругвај, Единсон Кавани, по мечот со Гана на Светско, со бокс го удри ВАР мониторот. Напаѓчот беше нервозен откако судијата не му досуди пенал на мечот по еден старт направен врз него во шеснаесетникот на противникот. Надевајќи се дека со помош на ВАР ќе добие пенал, Кавани на крајот реши фрустрацијата да ја … Continue reading (Видео) Откако Уругвај испадна од Светско, Кавани со бокс го бутна ВАР мониторот

Текстот (Видео) Откако Уругвај испадна од Светско, Кавани со бокс го бутна ВАР мониторот е превземен од Reporter.mk.