(Видео) Почина познатиот шпански комичар Ел Риситас: Актерот кој не расположуваше со неговата заразна насмевка на едно од најпопуларните мемиња

Популарниот шпански актер и комичар Хуан Хоја Борха, познат по прекарот „Ел Риситас“, почина, на 65 годишна возраст. Тој починал во болницата Вирген дел Росио во Севилја. Минатата година во септември, поради тешка болест му беше ампутирана ногата. Риситас стана познат по неговата заразна насмевка во една од неговите емисии, а тие делови од шоуто … Continue reading (Видео) Почина познатиот шпански комичар Ел Риситас: Актерот кој не расположуваше со неговата заразна насмевка на едно од најпопуларните мемиња

Текстот (Видео) Почина познатиот шпански комичар Ел Риситас: Актерот кој не расположуваше со неговата заразна насмевка на едно од најпопуларните мемиња е превземен од Reporter.mk.