(Видео) Руски фудбалери заиграа оро за време на натпреварот

Руските фудбалери на Химки загубија од Урал со 2:1 на гости, но станаа вистински хит. Додека чекаа еден од нивните согирачи да изведе корнер, тие заиграа оро во казнениот простор на домашниот тим, или пак како што некои коментираат на социјалните мрежи ринге ринге јаја. Тоа беше дел од тактиката за да ги збунат дефанзивците … Continue reading (Видео) Руски фудбалери заиграа оро за време на натпреварот

Текстот (Видео) Руски фудбалери заиграа оро за време на натпреварот е превземен од Reporter.mk.