(Видео) Селектор му удри шлаканица на еден од своите фудбалери, па се правдаше дека само го погалил

Селекторот на репрезентацијата на Израел до 21 година, Гуј Лузон, му удри шлаканица на еден од своите фудбалери за време на натпреварот против Ирска во плејофот за Европско во 2023. Израел ја елиминираше Ирска со 3:1 на пенали, а за време на паузата, пред продолженијата, Лузон силно го удри својот фудбалер Зив Морган додека му … Continue reading (Видео) Селектор му удри шлаканица на еден од своите фудбалери, па се правдаше дека само го погалил

Текстот (Видео) Селектор му удри шлаканица на еден од своите фудбалери, па се правдаше дека само го погалил е превземен од Reporter.mk.