(Видео) Силен земјотрес ја погоди Јапонија, луѓето бегале од Олимпиското село

Силен земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала, синоќа го погоди брегот на Јапонија. Како што пренесуваат светските медиуми, земјата се тресела 30 секунди, а лугето во паника, ги напуштале домовите и бегале од Олимпиското село. Надлежните велат дека епицентарот на земјотресот бил на 40 километри од брегот на Јапонија, а најмногу го … Continue reading (Видео) Силен земјотрес ја погоди Јапонија, луѓето бегале од Олимпиското село

Текстот (Видео) Силен земјотрес ја погоди Јапонија, луѓето бегале од Олимпиското село е превземен од Reporter.mk.