(Видео) Вучиќ налета на стар другар, па раскажа како се истепале

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за време на посетата во неговото родно место во Бугоња, се поздрави со еден свој стар другар од детството.

Двајцата се потсетија на времето кога се степале па морал полицаец да ги раздели и смири.

Вучиќ посетата во родниот крај ја искористи да наврати во една стара пекара.

 

View this post on Instagram

 

Predsednik Vučić sa prijateljem Šerifom priseća se uspomena iz mladosti.

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

 

View this post on Instagram

 

Zeljanica, sirnica i krompiruša u pekari “4A” kod Ajdina.

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

 

View this post on Instagram

 

Sa Almom i Samirom koje su spremile vrhunsku zeljanicu.

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

Текстот (Видео) Вучиќ налета на стар другар, па раскажа како се истепале е превземен од Reporter.mk.