(Видео) Зеленски танцува пред пријателите на Путин, украинскиот претседател ги забавувал за Нова година

Видео снимено пред неколку години на кое украинскиот претседател Владимир Зеленски танцува пред пријателите на Путин, стана хит. Зеленски се појавил во забавна новогодишна програма на руската државна телевизија, а неговиот настап го следел Владимир Соловјев еден од пропагандистите на Путин. How surreal this is is :)) Zelensky singing new years songs on Russian state … Continue reading (Видео) Зеленски танцува пред пријателите на Путин, украинскиот претседател ги забавувал за Нова година

Текстот (Видео) Зеленски танцува пред пријателите на Путин, украинскиот претседател ги забавувал за Нова година е превземен од Reporter.mk.