Викендов конечно високи температури

Времето денес ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне и во вечерните часови врнежите ќе бидат пообилни, а на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има невреме со појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 21 степен. До петок времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд. За викендот времето ќе биде сончево и значително потопло. Конечно затоплување и температура до 29 степени целзиусови.

Текстот Викендов конечно високи температури е превземен од Reporter.mk.