Во Германија забележан рекорден број на заразени со корона, од ЕУ направија карта со земји со најголем број заболени

Во Германија втор ден по ред бил забележан рекорден дневен број на новозаразени со коронавирус. Вкупно ги има 7334 заболени од Ковид 19, а 24 се почиати, соопштиле од Институтот „Роберт Кох“. Ова е првпат од почетокот на пандемијата, нројот на нови случаи во еден ден да надмине 7000. Во Германија во четвртокот биле потврдени … Continue reading Во Германија забележан рекорден број на заразени со корона, од ЕУ направија карта со земји со најголем број заболени

Текстот Во Германија забележан рекорден број на заразени со корона, од ЕУ направија карта со земји со најголем број заболени е превземен од Reporter.mk.