(Вознемирувачко видео) Убиен еден од работниците кој се сликаше со телото на Марадона во ковчег

Еден од работниците во мртовечницата, кој се сликаше со телото на Диего Армандо Марадона, бил брутално убиен и фрлен во контејнер, пренесуваат светските медиуми. Засега не постои официјална потврда дека пронајденото тело е на еден од работниците, но беше јавно објавено дека истите тие добивале смртни закани по нивните животи и животите на нивните семејства. … Continue reading (Вознемирувачко видео) Убиен еден од работниците кој се сликаше со телото на Марадона во ковчег

Текстот (Вознемирувачко видео) Убиен еден од работниците кој се сликаше со телото на Марадона во ковчег е превземен од Reporter.mk.