За се е виновна Доли Партон

За сè е виновен #DollyPartonChallenge!

На Инстаграм новиот #DollyPartonChallenge предизвик добива сè поголемо значење. Сè започна со кантри пејачката Доли Партон, која на својот Инстаграм профил објави колаж од фотографиите од нејзините профили на 4 друштвени мрежи: LinkedIn, Facebook, Instagram и Tinder. Така пејачката сакаше да им покаже на своите фанови како изгледа различно на секоја мрежа посебно.

За неколку дена, овој предизвик стана вирален, а многу ѕвезди веќе се придружија при објавувањето на сопствените фотографии за колажот.

Погледнете ги најинтересните!

Доли Партон

 

Донатела Версаче

 

Мајли Сајрус

 

Дру Баримор

 

Елен Деџенерес

 

Неоми Кембел

 

Кјара Ферањи

 

Стивен Тајлер

 

Барби

 

Џесика Честејн

 

Џенифер Гарнер

Текстот За се е виновна Доли Партон е превземен од Reporter.mk.