Згодна полицајка кога не брка насилници, провоцира на Инстаграм

Адриен Колесар (33) од Германија ја прогласија за најзгодната полицајка па дури ја сподерија со моделите на Викторијас Сикрет. Таа има над половина милион следбеници на Инстаграм, а бројката секој ден се зголемува. Колесар често објавува разголени фотографии, на кои сака да ги покажа обликуваните мускули, а таа води и блог на кој ги открива сите здрави вежби и режими на исхрана до кои се придржува.

Поборник е за здрава исхрана, а како полицајка најчесто истражува случаи на домашно насилство, несреќи и спорови. Долго време е во љубовна врска, а нејзиниот дечко е пливач и атлетичар.

Текстот Згодна полицајка кога не брка насилници, провоцира на Инстаграм е превземен од Reporter.mk.