Author: Marija Prlichkova

Read More

Дотерани и на плажа!

Дојде сезоната на годишни одмори. Без разлика дали ќе одите на море или езеро,  потребно е да бидете спремни со атрактивни костими за капење или аксесоари за на плажа. Точки На патот до плажа, идеално…

Текстот Дотерани и на плажа! е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пет хороскопски знаци со најтежок карактер

Со некои луѓе е многу лесно да се комуницира. Па честопати по првата средба можете да почувствувате дека сте ја пронашле сродната душа. Со други, пак, знае да биде многу тешко. Никако не можете да…

Текстот Пет хороскопски знаци со најтежок карактер е превземен од Reporter.mk.

Read More

Што ќе се случи со вашето тело, ако престанете да јадете бел леб?

Илјадници блогери секојдневно раскажуваат за тоа како им се променил животот откако престанале да јадат намирници кои во себе содржат брашно. Имено, резултатите се запрепастувачки, а дел од нив се: разубавен тен, намалена тежина, наполнети…

Текстот Што ќе се случи со вашето тело, ако престанете да јадете бел леб? е превземен од Reporter.mk.

Read More

Маркетиншки трикови за да верувате на козметичките производи

Многу често, рекламата или привлечното пакување – се, всушност, фактори по кои го бираме новото средство за сопствена нега. Често пати сакаме да ѝ поверуваме на рекламата и да го купиме токму тој крем која…

Текстот Маркетиншки трикови за да верувате на козметичките производи е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Деца кои изгледаат баш како нивните кукли

Воопшто не е тајна дека децата обожаваат играчки, а многу од нив ги сакаат токму оние кои личат на нив. Кога ќе ги погледнете овие 20 фотографии, просто нема да знаете кој на кого личи.…

Текстот (Галерија) Деца кои изгледаат баш како нивните кукли е превземен од Reporter.mk.

Read More

Tест кој ќе ви го открие вашиот најголем страв

Перцепцијата на секоја личност е нераскинливо поврзана со нејзиниот карактер. Тоа што го приметуваме на прв поглед, многу говори за нашите навики, желби, па дури и за скриените стравови. Репортер ве нуди еден тест за…

Текстот Tест кој ќе ви го открие вашиот најголем страв е превземен од Reporter.mk.

Read More

Како да дознаете дали некој ви го прислушкува телефонот?

Безбедноста секогаш треба да ни е на прво место. Со помош на неколку кодови на вашиот телефон можете да откриете дали некој ве следи. А, еве и како: Кога ќе искуцате #21# ќе можете да откриете дали…

Текстот Како да дознаете дали некој ви го прислушкува телефонот? е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) 25 докази дека Јапонците живеат во 3019 година!

Роботи кои служат како хотелска послуга, лифтови со хoстеси и продавници во кои нема продавачи, паркинг за чадори и сладолед во форма на риба се само дел од работите кои се дел од секојдневието во…

Текстот (Галерија) 25 докази дека Јапонците живеат во 3019 година! е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) 25 докази дека Јапонците живеат во 3019 година!

Роботи кои служат како хотелска послуга, лифтови со хoстеси и продавници во кои нема продавачи, паркинг за чадори и сладолед во форма на риба се само дел од работите кои се дел од секојдневието во…

Текстот (Галерија) 25 докази дека Јапонците живеат во 3019 година! е превземен од Reporter.mk.

Read More

15 комедии што ќе ви го поправат расположението

Животот ретко кога поминува без грижи, па често забораваме како да си приредиме  ситни уживања. Без оглед на тековните проблеми, важно е да најдете време повторно да ги наполните батериите и да бидете малку сами…

Текстот 15 комедии што ќе ви го поправат расположението е превземен од Reporter.mk.

Read More

Шест хит модели на женски фармерки за ова лето

Џинсот е секогаш во мода, иако моделите на фармерки постојано се менуваат. Оваа година ќе преовладуваат шест тренови на фармерки, велат стилистите. 1. Избелени фармерки Во осумдесеттите години од минатиот век овој модел на фармерки…

Текстот Шест хит модели на женски фармерки за ова лето е превземен од Reporter.mk.

Read More

20 идеални дневни комбинации

Правилната комбинација на бои е една од важните работи за топ изглед. Без оглед со која работа се занимавате, секако дека мора да водите сметка за правилното комбинирање на облеката. „Репортер“  ќе ви помогне да…

Текстот 20 идеални дневни комбинации е превземен од Reporter.mk.

Read More

Како да фатиш женска без да си многу богат

Обично богатството и славата се синоним за фраерите кои сме ги гледале по филмовите. Но, во реалноста тоа е тотална глупост затоа што не мора да си ниту едното ниту другото, за да го свртиш…

Текстот Како да фатиш женска без да си многу богат е превземен од Reporter.mk.