Author: metodija

Read More

Се обидел да вози по заледен пат со Wrangler, а потоа сфатил дека не оди: Предизвикал верижен судар / ВИДЕО

Сопственик на Jeep Wrangler на потешкиот начин дознал дека иако Wrangler е многу способно теренско возило, не може да се справи со заледени патишта
The post Се обидел да вози по заледен пат со Wrangler, а потоа сфатил дека не оди: Предизвикал верижен с…

Read More

Зимски карамбол на тркала: Заледени патишта и автомобили не одат заедно! / ВИДЕО

Зимските услови може да бидат многу тешки за возење автомобил. Постојат ситуации кога движењето на автомобилот е речиси невозможно
The post Зимски карамбол на тркала: Заледени патишта и автомобили не одат заедно! / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

„Одлетува како проектил“! Еве како Audi e-tron ја отфрла батеријата по сообраќајна несреќа / ВИДЕО

„Кога делови ќе излетаат од автомобил за време на сообраќајна несреќа, тоа може да се покаже како многу опасно. Ова е особено точно ако делот е голем и тежок…
The post „Одлетува како проектил“! Еве како Audi e-tron ја отфрла батеријата по сообраќајна н…

Read More

Со украдено Audi во вандалски поход: Погледнете го видеото од возењето низ трговскиот центар / ВИДЕО

Инцидентот се случил пред два дена, а полицијата се уште не го открива идентитетот на сторителот
The post Со украдено Audi во вандалски поход: Погледнете го видеото од возењето низ трговскиот центар / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Добра глума или …? Девојки на бензинска се обиделе да наполнат гориво во Tesla? / ВИДЕО

Работата да биде уште полоша, девојките се обиделе да наточат гориво во резервоарот за течност за миење на шофершајбната
The post Добра глума или …? Девојки на бензинска се обиделе да наполнат гориво во Tesla? / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Каков лудак! Маскиран манијак во Tesla бркал возачи на автопат и кршел автомобили со палка / ВИДЕО

„Возеше како дивјак, а кога сфати дека го снимам, полуде“
The post Каков лудак! Маскиран манијак во Tesla бркал возачи на автопат и кршел автомобили со палка / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Пијана работа или не? Оваа необична брановидна патна сигнализација сепак има свое значење!

„Рековте дека целта им е безбедноста, а всушност тие го прават спротивното!“ Месното население тврди дека ваквата сигнализација е катастрофа
The post Пијана работа или не? Оваа необична брановидна патна сигнализација сепак има свое значење! appeared fi…

Read More

Ги изненадил снегот: Верижен судар како во забавена снимка, возачите целосно беспомошни / ВИДЕО

Верижен судир како во забавена снимка: Во Англија возачите се борат да ја задржат контролата над возилата, но безуспешно
The post Ги изненадил снегот: Верижен судар како во забавена снимка, возачите целосно беспомошни / ВИДЕО appeared first on ДодајГас…

Read More

Секогаш возете внимателно во природа: Погледнете ја несреќата во која учествувале мотоциклист и елен!

Брзината на мотоциклот во моментот на несреќата била 87 km/h, а голема среќа е што возачот не паднал
The post Секогаш возете внимателно во природа: Погледнете ја несреќата во која учествувале мотоциклист и елен! appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Безбедносна тврдина на тркала: Се превртеле шест пати и поминале без никакви повреди / ВИДЕО

Несреќата се случила со голема брзина кога возачот на Mazda CX-5 ненадејно скршнал кон излезот од автопатот
The post Безбедносна тврдина на тркала: Се превртеле шест пати и поминале без никакви повреди / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Катастрофа на годината: Судир на стотици автомобили на автопат / ВИДЕО

Најголемата сообраќајна несреќа во светот за 2022 година се случи во САД. Во неа се оштетени околу стотина автомобили, а човечки жртви, за среќа, нема
The post Катастрофа на годината: Судир на стотици автомобили на автопат / ВИДЕО appeared first on Дод…

Read More

BMW жртва на љубовен триаголник? „Вандализам“ на измамена жена во соседството / ФОТО

Не се знае кој е сопственик на автомобилот или кој е автор на пораката, но очигледно BMW-то е во сопственост на љубовницата
The post BMW жртва на љубовен триаголник? „Вандализам“ на измамена жена во соседството / ФОТО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Имаме нов кандидат за најнесмасен крадец на годината! / ВИДЕО

Несмасниот крадец кој бил под дејство на кокаин не можел да се најде и залутал во автобуска станица од која повеќе не можел да излезе
The post Имаме нов кандидат за најнесмасен крадец на годината! / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Имаме нов кандидат за најнесмасен крадец на годината! / ВИДЕО

Несмасниот крадец кој бил под дејство на кокаин не можел да се најде и залутал во автобуска станица од која повеќе не можел да излезе
The post Имаме нов кандидат за најнесмасен крадец на годината! / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Кога ќе се отвори небото: Еве што може да направи краток, но моќен град на автомобилот / ВИДЕО

Целата каросерија на автомобилот е полна со вдлабнатини, светлата се скршени, ретровизорот виси…
The post Кога ќе се отвори небото: Еве што може да направи краток, но моќен град на автомобилот / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Момент фатен од камерите: Hyundai удира во скапо Lamborghini и се обидува да го прегази! / ВИДЕО

Спектакуларниот судир предизвикал голема материјална штета, но за среќа нема повредени
The post Момент фатен од камерите: Hyundai удира во скапо Lamborghini и се обидува да го прегази! / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Како на лизгалиште: Најопасната улица во Мексико сити е пекол за возачите! / ВИДЕО

Овде има се, такси, мотоцикли, камиони… кои не можат да закочат пред да удрат во столбовите
The post Како на лизгалиште: Најопасната улица во Мексико сити е пекол за возачите! / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Вознемирувачко видео: Мотоциклист паднал и завршил под тркала на автобус, но за среќа преживеал само од една причина… / ВИДЕО

Иако неговата глава била „згмечена“ под тешкото возило, неговиот шлем се покажал како непроценлив
The post Вознемирувачко видео: Мотоциклист паднал и завршил под тркала на автобус, но за среќа преживеал само од една причина… / ВИДЕО appeared firs…

Read More

Со украден Range Rover искршил најмалку 10 автомобили и избегал / ВИДЕО

Луѓето со ментални нарушувања стануваат многу опасни кога ќе седнат зад воланот. Особено кога на располагање имаат добар автомобил
The post Со украден Range Rover искршил најмалку 10 автомобили и избегал / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Возиш, погледнуваш во ретровизор и … гледаш како авион како слетува на автопатот! / ВИДЕО

Летањето со авион сè уште е еден од најбезбедните начини на транспорт во светот. Се разбира, тоа не значи дека не се појавуваат дефекти и грешки
The post Возиш, погледнуваш во ретровизор и … гледаш како авион како слетува на автопатот! / ВИДЕО appeared…

Read More

Долго размислувал за одмазда по раскинувањето со саканата. Го паркирал камионот во нејзината дневна соба / ВИДЕО

Раскинувањето и по кратка врска може да биде многу болно. Некои луѓе го доживуваат поблаго, некои не можат да се соберат долго време.
The post Долго размислувал за одмазда по раскинувањето со саканата. Го паркирал камионот во нејзината дневна соба / ВИ…

Read More

Кога работите ќе тргнат наопаку: силен дожд претворил еден куп ретки Ferrari возила во базени на тркала / ВИДЕО

Сопствениците ги паркирале своите автомобили покрај патеката за групна фотографија кога времето изненадувачки бргу се променило
The post Кога работите ќе тргнат наопаку: силен дожд претворил еден куп ретки Ferrari возила во базени на тркала / ВИДЕО app…

Read More

Се за „лајк“ повеќе! Овој човек сака да виси од вратата на најскапите автомобили / ВИДЕО

Некои популарноста ја имаат стекнато со достигнувања кои го оплемениле светот, а за некои целта е само да добие „лајк“ повеќе
The post Се за „лајк“ повеќе! Овој човек сака да виси од вратата на најскапите автомобили / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.м…

Read More

Кога 140.000 долари „ќе паднат“ од камион… Нов Range Rover тотално уништен во бизарна несреќа

Од новиот Range Rover по несреќата не останало многу и тој наместо во салон за автомобили ќе заврши во отпад. Причината за несреќата не е позната
The post Кога 140.000 долари „ќе паднат“ од камион… Нов Range Rover тотално уништен во бизарна несреќа app…

Read More

Вака изгледаат поплавени милиони во гаража: Поплава им пресудила на десетици ретки автомобили / ВИДЕО

На видеото се прикажани два Rolls-Royce Cullinan, C7 Corvette, Ferrari 488, Ferrari SF90, Ferrari Roma, Plymouth Prowler …
The post Вака изгледаат поплавени милиони во гаража: Поплава им пресудила на десетици ретки автомобили / ВИДЕО appeared first o…

Read More

Експеримент без мозок: Еве што се случува кога кај 4×4 возило ќе уфрлите во рикверц при 70 km/h / ВИДЕО

Ако некогаш сте се сомневале во тоа дека возилото што се движи напред не треба нагло да ја менува насоката, сега веќе може да бидете сигурни во тоа
The post Експеримент без мозок: Еве што се случува кога кај 4×4 возило ќе уфрлите во рикверц при 70…

Read More

Кога дошол на паркингот, имал што да види: „Ми украдоа делови од BMW-то вредни 20.000 евра!“

Од изгледот на преостанатите делови, може да се заклучи дека станува збор за шестата генерација на Серија 3 (F30), произведена помеѓу 2012 и 2018 година
The post Кога дошол на паркингот, имал што да види: „Ми украдоа делови од BMW-то вредни 20.000 евра…

Read More

Рентаат брзи автомобили и бегаат од полицијата како во видео играта. Младите во Шпанија имаат нова забава! / ВИДЕО

Некои луѓе имаат јасен проблем да го разликуваат виртуелниот свет од реалниот свет
The post Рентаат брзи автомобили и бегаат од полицијата како во видео играта. Младите во Шпанија имаат нова забава! / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Шокантно возење: Дрифт, обид за газење на полицајците… / ВИДЕО

Возачката е обвинета за „обид за убиство од прв степен, несовесно загрозување, давање отпор при апсење и голем број други обвиненија“
The post Шокантно возење: Дрифт, обид за газење на полицајците… / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

И полицијата се прашува… Кој би го скршил ретко Ferrari SF90 вредно 530.000 евра и би побегнал?

Со оглед на тоа дека нема многу такви Ferrari модели, лесно ќе се дознае сопственикот, но кој возел можеби и не …
The post И полицијата се прашува… Кој би го скршил ретко Ferrari SF90 вредно 530.000 евра и би побегнал? appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

На погрешно место во погрешно време или обратно: Гром во Toyota Prius! / ВИДЕО

Еден јутубер се нашол на вистинско место во вистинско време или на погрешно место во погрешно време, во зависност од перспективата кога го снимал видеото
The post На погрешно место во погрешно време или обратно: Гром во Toyota Prius! / ВИДЕО appeared f…

Read More

Целосно легално: Во Фуншал, Португалија, можете да се возите по надолнина на кауч! / ВИДЕО

Познати како „carros de cestos“, се започнало со колички како начин за пренос на огревно дрво од околните ридови во овој приморски град
The post Целосно легално: Во Фуншал, Португалија, можете да се возите по надолнина на кауч! / ВИДЕО appeared first o…

Read More

Да не ти се верува: Dacia Duster истуркала Ferrari SF90 од автопат! / ВИДЕО

Ако се прашувате што ја предизвикало несреќата или чија е вината, но во тој случај вашата претпоставка би била валидна како и нашата
The post Да не ти се верува: Dacia Duster истуркала Ferrari SF90 од автопат! / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.

Read More

Сам се придвижил! „Викенд механичар“ за малку ќе ги загубел нозете додека пред својата куќа го поправал својот камионет! ВИДЕО

Со оглед на поволниот исход на крајот, видеото сепак е забавно, но и со предупредување на потребата од преземање безбедносни мерк
The post Сам се придвижил! „Викенд механичар“ за малку ќе ги загубел нозете додека пред својата куќа го поправал својот ка…

Read More

Купил Ford GT за 700 илјади долари и веднаш го искршил: „Не знам да возам автомобили со рачен менувач!“ / ФОТО

Според полицискиот извештај, возачот рекол дека не бил запознаен како се вози автомобил со мануелен менувач
The post Купил Ford GT за 700 илјади долари и веднаш го искршил: „Не знам да возам автомобили со рачен менувач!“ / ФОТО appeared first on ДодајГ…

Read More

Она кога имаш среќна ѕвезда… Преживеал во сендвич меѓу два камиони / ВИДЕО

Налетите на камиони генерално не завршуваат добро за послабата страна, а кога се во прашање два камиони, шансите за преживување се мерат во промили
The post Она кога имаш среќна ѕвезда… Преживеал во сендвич меѓу два камиони / ВИДЕО appeared first on До…

Read More

Кај ли им бил паметот… Демонстрација како не се вози во кабриолет! / ВИДЕО

Иако ова BMW е со четири седишта, двајцата патници позади мислеле дека би било добра идеја да седнат на задниот капак од автомобилот…
The post Кај ли им бил паметот… Демонстрација како не се вози во кабриолет! / ВИДЕО appeared first on ДодајГас.мк.