Читам само: Фраер(к)и

Read More

Алесандра Амбросио има нов дечко

По раскинувањето на 10-годишната врска, Алесандра Амбросио има нова љубов. Таа пред пет месеци објави дека повеќе не е во љубов со Џејсон Мазурсо кого беше свршена. Деновиве  беше фотографирана со Ита
Read More

Бен Афлек се подготвува за втор брак

Холивудскиот актер Бен Афлек е подготвен за втор брак. Бен во 2016 година се разведе од сопругата Џенифер Гарнер, неколку дена по прославата на 10-годишнината од бракот. Наводно Џенифер, со која актер
Read More

Познати филмови кои кријат тешки бесмислици

Дури и во најпознатите холивудски блокбастери со милионски заработки некои работи во приказните едноставно немаат смисла. Не се логични. Боред Панда направила список од неколку пропусти во филмските с
Read More

Русите се вљубија во Колинда

По Светското фудбалско првенство во Русија, Колинда Грабар Китаровиќ стана вистинска ѕвезда во таа земја. Руското издание на популарниот магазин Hello објави приказна за Колинда со фотографија од прос
Read More

(Фото) Меган живеела во валкани станови

Меган Маркл денес е војвотка, но нејзиното детство не било толку гламурозно. Дел од детството минала со мајка си во мрачен и валкан стан во срцето на Лос Анџелес, и никој ниту можел да замисли дека Ме
Read More

„Ќе се роди Марко, внукот кој никогаш нема да го видиш“- сопругата на Оливер објави емотивно писмо

„Три дена беше тоа што никогаш не сакаше да бидеш – важен, почитуван, сакан од сите познати и непознати луѓе. Морам да ти кажам дека се случи спонтано, без притисок. Ние дома знаевме дека луѓето те са
Read More

Бендот The Mole Pack го сними својот прв албум

Бендот The Mole Pack го сними својот прв албум Gambling Man. Албумот се состои од девет песни во кои покрај блуз и рок има доза на фанк, соул, па дури и малку кантри влијание. „Нè собра Димитар, кој е
Read More

Северина ќе глуми во филм

Хрватската пејачка Северина начелно  прифатила улога во филмот „Ти си принцеза“, вели српскиот режисер Петар Пашиќ (45). Тој открива дека Северина во мјузиклот ќе ја глуми пејачката Елена. „Главниот л
Read More

(Фото) Кетрин Зета Џонс објави слика кога првпат се запознале со Мајкл Даглас

Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас се во брак 18 години. Актерката на „Инстаграм“, каде што ја следат 1,4 милиони обожаватели, објавила фотографија што го покажува моментот кога за првпат го запознала 25
Read More

(Фото) Даниел Субашиќ стана манекен

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Даниел Субашиќ покажа дека не е само врвен голман, туку и талентиран манекен. Успешното момче од Задарин ја рекламира колекцијата на Cataleya Spot Linea на модната
Read More

Меланија му се инати на Трамп

Американската прва дама, Меланија Трамп, со своите изјави, модните избори па дури и изненадниот молк, дискретно, но, плански се дистанцира од политиките на својот сопруг Доналд Трамп. Меланија внимава