Читам само: Фраер(к)и

Read More

(Фото) Даниел Субашиќ стана манекен

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Даниел Субашиќ покажа дека не е само врвен голман, туку и талентиран манекен. Успешното момче од Задарин ја рекламира колекцијата на Cataleya Spot Linea на модната
Read More

Меланија му се инати на Трамп

Американската прва дама, Меланија Трамп, со своите изјави, модните избори па дури и изненадниот молк, дискретно, но, плански се дистанцира од политиките на својот сопруг Доналд Трамп. Меланија внимава
Read More

Ана Винтур останува уредник на „Вог“

Боб Сауерберг, главен извршен директор на „Конде Наст“, изјави за „ВВД“ дека Ана Винтур (68) дефинитивно не ја напушта својата позиција како главен уредник на „Вог“, ниту, пак, нејзината улога како ум
Read More

(Фото) Цеца ги избоде ушите

Цеца Ражнатовиќ стави обетки на увото. Фолк-ѕвездата редовно работи на својот изглед. Неодамна ја скрати долгата коса. Сега стави обетки на увото, само на десната страна. На левото уво стави висечка о
Read More

Секси Зулејка на одмор во Санторини

30-годишната Зулејка Ривера стана позната откако се појави во спотот за песната „Despacito“, но покрај ова, таа ја има добиено титулата Мис Универзум во 2006 година, како претставничка на Порторико, а
Read More

Дуа Липа ќе пее на референдумот во Скопје  

Познатата музичка ѕвезда Дуа Липа, неофицијално, ќе има концерт во Скопје пред референдумот на 30 септември. Пејачката наводно доаѓа како поддршка на Македонија во патот кон промена на името и евро-ат
Read More

Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно

Поранешните сопружници Бред Пит и Џенифер Анистон добија можност повторно заедно да ги одиграат главните улоги во голем и многу исплатлив проект, каде ќе мора да бидат вљубена двојка. Близок извор твр
Read More

Непознати детали за Меган Маркл

Меган Маркл во саботата наполни 37 години, но принцезата била спречена да го прослави роденденот затоа што со принцот Хари морала да оди на свадба на нивни пријатели. Оваа година Меган Маркл направи г
Read More

(Фото) Елена ги покажа градите

Поп-пејачката Елена Ристеска се пофали дека е на одмор, па сподели и фотографија на „Инстаграм“. Секси бикините и подизлезените гради беа доволна причина да се јават нејзините обожаватели па пејачката
Read More

(Фото) Елена ги покажа градите

Поп-пејачката Елена Ристеска се пофали дека е на одмор, па сподели и фотографија на „Инстаграм“. Секси бикините и подизлезените гради беа доволна причина да се јават нејзините обожаватели па пејачката
Read More

(Фото) Натали не старее

Некогашната манекенка Наталија Грубовиќ објави фотографија на својот инстаграм-профил на која е со својот сопруг Дрен. Таа ретко споделува фотографии на социјалните мрежи. Обожавателите ѝ напишаа дека
Read More

(Фото) Натали не старее

Некогашната манекенка Наталија Грубовиќ објави фотографија на својот инстаграм-профил на која е со својот сопруг Дрен. Таа ретко споделува фотографии на социјалните мрежи. Обожавателите ѝ напишаа дека
Read More

(Фото) Диетата на Колинда

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, е на строга диета. Колинда ги покажа резултатите викендов во Кина, а хрватските медиуми го открија режимот на исхрана, кој наводно се состои од к
Read More

(Фото) Жанамари гола во џакузи

Сопружниците Жанамари Лалиќ и Марио Перчиќ во моментов работат на своите нови песни, но и на бебе. Жанамари неодамна објави фотографија на која страсно го има прегрнато својот сопруг, а напиша комента
Read More

Харви Вајнстин е невин?

Харви Вајнстин и неговата наводна главна жртва биле во интимна врска низа години пред да се случат обвинувањата, тврди одбраната на американскиот продуцент обвинет за силување од страна на неколку жен
Read More

Глисер ги опушти Заев и Закири

Паретникот на СДСМ Мухамед Зекири и премиерот Зоран Заев се на одмор во Охрид, од каде се пофалија дека се возат со глисер на Охридското Езеро. Зекири ја сподели фотографијата на својот Фејсбук, додек
Read More

Полицијата не потврдува за самоубиството на „Зомби“ иако тој остави проштално писмо

Полицијата издаде соопштение за смртта на на манекенот и актер, познат меѓу луѓето како „Зомби“. „Тој постојано пушеше на терасата и секогаш се потпираше на оградата. Најверојатно така се случило.“, и
Read More

 Стивен Сигал руски „амбасадор“ во САД

Холивудската ѕвезда, Стивен Сигал, кој во 2016 година добил руско државјанство, ќе биде специјален претставник на Москва за хуманитарни односи со САД. Задачата на актерот ќе биде „да придонесе за пона
Read More

Почина славниот Кекец

  Словенечкиот актер и продуцент Матија Барл, кој стана познат по улогата на Кекец во истоимениот филм снимен во 1951 година, почина на возраст од 79 години. Барл имал само 11 години кога ja игра
Read More

Мајкл Џордан против Донал Трамп

Кошаркарот Леброн Џејмс не одговори на прозивките на претседателот на САД, Доналд Трамп, кој индиректно го нареше глупав, но заттоа кошаркарската легенда Мајкл Џордан го направи тоа. Трамп предизвика
Read More

(Видео) „Ту челос“ во спомен за Оливер

„Ту челос“, односно Лука Шулиќ и Стјепан Хаусер, подготвија спот во чест на Оливер Драгојевиќ, а во видеото тие раскажаа како го паметат славниот хрватски пејач. „Збогум наш убав ангеле, засекогаш те
Read More

Меган Маркл го прослави 37. роденден

Меган Маркл и принцот Хари го прославија нејзиниот роденден, и тоа на свадбата на негов добар пријател. Кралскиот пар присуствуваше на црковната церемонија на денот кога Меган наполни 37 години. Војво
Read More

Натали, најголемата љубов на Влатко прозборе како завршила нивната љубов

Натали Башоски е најголемата љубов на починатиот поп-пејач Влатко Илиевски. За неа тој напиша и песна, “Коса плава, луда глава“, и тоа беше една од оние девојки со кој тој јавно секаде се појавуваше и
Read More

(Видео) „Што е мое, тоа ќе дојде“, вели Дарио

Дарио Панковски го објави видео спот за песната „Што е мое, тоа ќе дојде“. Видеото го промовираше на Јутјуб каналот. „Ви благодарам на сите, од Америка преку цела Европа и нашиот Балкан, па се до Авст