Category: Фраер(к)и

Read More

Пејачката Џос Стоун депортирана од Иран

Британската пејачка Џос Стоун беше депортирана од Иран, откако пристигнала како дел од својата светска турнеја, а во рамките на која сакала да ги посети сите земји во светот. Стоун вели дека само била во…

Текстот Пејачката Џос Стоун депортирана од Иран е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кетрин Зета-Џонс со ќерка си- елеганти на ревијата Фенди во Рим

Кетрин Зета-Џонс беше меѓу славните гости кои уживаа во модното шоу на Фенди до Колосеумот во Рим. 49-годишната актерка изгледаше елегантно во црвен фустан со V-деколте додека позираше покрај ќерка си Карис. Карис е второто…

Текстот Кетрин Зета-Џонс со ќерка си- елеганти на ревијата Фенди во Рим е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Хју Грант нападна непозната жена

Италијанските медиуми пишуваат дека Хју Грант ѝ го зел мобилниот телефон на непозната жена покрај која поминувал, бидејќи мислел дека е папарацо. Британскиот актер се шетал во Рим заедно со неговата сопруга Ана Елизабет Еберштајн…

Текстот (Видео) Хју Грант нападна непозната жена е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Синот на Федерер се досадуваше на Вимбелдон

Еден од близнаците на швајцарскиот тенисер Роџер Федерер го украде вниманието на Вимбелдон, најстариот тениски натпревар во светот, на кој деновиве настапува неговиот татко. Синот ги покажа сите можни гримаси додека Федерер играше на теренот.…

Текстот (Фото) Синот на Федерер се досадуваше на Вимбелдон е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Пејачката Љупка Најдановска се омажи за Грк, романтична свадба на Скијатос

Пејачката Љупка Бубе Најдановска, вчера се омажи за своето момче, Гркот Јанис Пападопулос. Тие свадбата ја направија на грчкиот остров Скијатос, на зајдисонце. На венчавката, Бубе носеше долг бел фустан со цветови, а Јанис избра…

Текстот (Галерија) Пејачката Љупка Најдановска се омажи за Грк, романтична свадба на Скијатос е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Линдзи Лохан гола го прослави 33. роденден 

  Актерката Линдзи Лохан се соблече гола за својот 33. роденден па  со таква фотографија ги поздрваи следбениците на Инстаграм. Еден куп комплименти за најзиниот изглед и роденденски честитки следа од фановите. View this post…

Текстот (Фото) Линдзи Лохан гола го прослави 33. роденден  е превземен од Reporter.mk.

Read More

Вејн Руни летово остана без сопругата

Сопругата на британскиот фудбалер Вејн Руни, 33. годишната Колин, летово ќе го остави својот сопруг сам во Америка, со список на забрани и упатства за тоа како треба да се однесува во периодот додека ја…

Текстот Вејн Руни летово остана без сопругата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Таткото на Авичи: Мојот син не сакаше да умре

Таткото на шведскиот диџеј Тим Берлинг, познат како Диџеј Авичи, Клас Берлинг, во интервју за „Си-Ен-Ен“, открил дека неговиот син не планирал да умре. Тоа повеќе било како сообраќајна несреќа. Клас вели дека могу работи…

Текстот Таткото на Авичи: Мојот син не сакаше да умре е превземен од Reporter.mk.

Read More

Борис Бекер во врска со 20 години помлада манекенка

Тенисерот Борис Бекер денеска за прв пат во јавноста ја претстави својата нова избраничка Лeјла Павел. Двајцата за прв пат се видени заедно уште пред четири месеци како вечераат во престижен ресторан, но офијалната потврда…

Текстот Борис Бекер во врска со 20 години помлада манекенка е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Беше еднаш во Холивуд“ – последен филм на Тарантино

Филмот „Беше еднаш во Холивуд” може да биде последниот уметнички филм во креативната кариера на Квентин Тарантино, пишува магазинот „Џи кју”. „Мислам дека дојдов до крајот на патот што се однесува до филмовите наменети за…

Текстот „Беше еднаш во Холивуд“ – последен филм на Тарантино е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се омажи Хајди Клум! Манекенката им го зеде омилениот музичар на тинејџерките

Познатиот модел Хајди Клум тајно се венчаше со Том Каулиц. Медиумите пишуваа дека парот се венчал во црквата која била на  20 минути од домот во кој живеат. Свадбената торта беше прекрасно украсена и направена…

Текстот Се омажи Хајди Клум! Манекенката им го зеде омилениот музичар на тинејџерките е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Сталоне со сопругата и ќерките стигна во Сплит

Актерот Силвестер Сталоне во придружба на неговата сопруга и ќерките пристигнале во Сплит, пишуваат хрватските медиуми. Актерот со сопругата Џенифер и ќерките  Систина и Софија Роуз слетаа на хрватскиот аеродром од Венеција, а потоа се…

Текстот (Фото) Сталоне со сопругата и ќерките стигна во Сплит е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Дејвид емотивен, слават 20 години брак со Викторија

Славната брачна двојка Дејвид и Викторија бекам слават јубилеј 20 години брак. Тој на неговиот инстаграм-профил објави мини галерија во која објави неколку фотографии од него со Викторија. „20 години, погледни што создадовме заедно, те…

Текстот (Фото) Дејвид емотивен, слават 20 години брак со Викторија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Голем концерт на Лозано во Охрид

Поп-пејачот Влатко Лозановски на 2-ри август ќе има концерт на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид.  По успешниот концерт кој зимата го одржа во Скопје,  а го организраше „Авалон’, сега летниот концерт ќе го организра  „Прагма Продукција“.…

Текстот Голем концерт на Лозано во Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Бети шик, Заева го утна дрес-кодот: Модата на политичарите во амариканската амбасада

Вчера во Амбасадата на САД се славаше Денот на независноста. Тоа беше можност личности од јавниот, бизнис и политичкиот живот да присуствуваат на редок гала-ивент. На приемот кај американскиот амбасадор доминираше кежуал стилот на гостите,…

Текстот (Галерија) Бети шик, Заева го утна дрес-кодот: Модата на политичарите во амариканската амбасада е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Никол Кидман како восочна фигура

Американската актерка Никол Кидман претерала со операциите и затегнувањето на лицето, велат голем број фанови коментирајќи го младешкиот изглед на актерката на доделувањето на филмските награди во Италија. Актерката на 65. доделување на наградите на Taormina…

Текстот (Фото) Никол Кидман како восочна фигура е превземен од Reporter.mk.

Read More

30 пениси ги налутија родителите во новата тинејџерска серија

Новата серија во продукција на НВО која го следи животот на тинејџерите исполнет со дроги и секс во Лос Анџелес предизвика гнев и револт кај многу родители, токму како што предвидуваше авторот на серијата. Оваа…

Текстот 30 пениси ги налутија родителите во новата тинејџерска серија е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Тамара ја утна химната на приемот во американската амбасада, сега во тага се извинува оти згрешила

Поп-пејачката Тамара Тодевска вчера ја утна македонската химна додека пееше на приемот во Амбасадата на САД, по повод 4 Јули. Пејачката додаде и испушти четири стихови од официјалната верзија на химната. Претставничката на Евровизија погреши…

Текстот (Видео) Тамара ја утна химната на приемот во американската амбасада, сега во тага се извинува оти згрешила е превземен од Reporter.mk.

Read More

Серена Вилијамс едвај ја продаде куќата во Лос Анџелес

18 месеци откако го даде на продажба нејзиниот дом во Лос Анџелес, тенисерката Серена Вилијамс конечно ја продаде својата куќа за 8,1 милион долари. Таа првично бараше 12 милиони долари, па цената ја намали на 9,995…

Текстот Серена Вилијамс едвај ја продаде куќата во Лос Анџелес е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мустафа ѝ се заканил на Емина дека ќе ги земе децата

Турскиот писател Мустафа Садал ѝ се заканил на неговата поранешна сопруга, српската пејачка Емина Јаховиќ, дека ќе ѝ ги земе децата ако продолжи да ги носи кај турскиот милијадер Садетин Саран, пишуваат српските медиуми. Мустафа…

Текстот Мустафа ѝ се заканил на Емина дека ќе ги земе децата е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Анорексична Селин Дион со мрежест футсан ги згрози фановите

Пејачката Селин Дион (50)присуствуваше на модната ревија на холандската дизајнерка Ирис ван Херпен (35) на Париската модна недела. Канадската пејачка веќе неколку години ја шокира јавноста со својот анорексичен изглед, но овојпат го покажа своето…

Текстот (Фото) Анорексична Селин Дион со мрежест футсан ги згрози фановите е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) „Ај кју“ ќе прави кариера во Британија

Бојан и Марија, познати како „Ај кју“, вчера ја промовираа својата нова песна Love Me, Hate Me. Песната на англиски јазик ја снимија неодамна во студио во Лондон. Ова е втора песна што дуото ја снима во Британија,…

Текстот (Видео) „Ај кју“ ќе прави кариера во Британија е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ирена е секси и на врв на планина

Не е тајна дека Водителка Ирена Спировска ужива да планинари. Таа секојдневно е на некој врв од планините, од каде и споделува слики на социјалните мрежи. Ама овој пат таа посебно им се допадна на…

Текстот (Фото) Ирена е секси и на врв на планина е превземен од Reporter.mk.

Read More

Како изгледаат денес глумците од серијата „Тропска горештина“

Една од најпопуларните серии во деведесеттите години „Тропска горештина“ ја одбележа кариерата на Роб Стјуарт, Керолин Дан и Иан Трејси. Ник Слотер, Силви и Спајдер беа популарни во времето кога се прикажуваше серијата, а во…

Текстот Како изгледаат денес глумците од серијата „Тропска горештина“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пет актери сакаат да го глумат Елвис Присли

Ансел Елгорт, Хари Стајлс, Арон Тејлор-Џонсон, Остин Батлер и Мајлс Телер се петтемина глумци што биле на аудиција за улогата на Елвис Присли во филмот што ќе го режира Баз Лурман. Според „Холивуд рипортер“, сите…

Текстот Пет актери сакаат да го глумат Елвис Присли е превземен од Reporter.mk.

Read More

Филм за Тесла во трка за Оскар

Документарниот филм „Народот на Тесла“, во режија на Жељко Мирковиќ, би можел да влезе во конкуренција за наградата Оскар. Целокупната документација е поднесена до Американската филмска академија и во наредните денови екипата очекува официјална потврда…

Текстот Филм за Тесла во трка за Оскар е превземен од Reporter.mk.

Read More

Публиката ја исплука Тамара заради концертот, Авалон бришеше лоши коментари

Откако „Авалон продукција“ вчера најави дека ќе ѝ организираат концерт на Тамара Тодевска летово во Антички театар во Охрид, прв пат продуцентската куќа на Бобан Милошески се соочи со негодување од јавноста. Па така еден…

Текстот Публиката ја исплука Тамара заради концертот, Авалон бришеше лоши коментари е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Трудна Катарина вежба во теретана

Македонската менекенка и топ-модел  Катарина Ивановска е бремена по вторпат. Таа веќе е во петтиот месец од бременост и чека девојче. Манекенката постојано споделува фотографии, но она што најмногу привлече внимание е вежбањето во фитнес-сала.…

Текстот (Фото) Трудна Катарина вежба во теретана е превземен од Reporter.mk.

Read More

Бредли Купер и Лејди Гага повторно ќе глумат заедно

Актерот Бредли Купер повторно ќе глуми заедно со пејачката Лејди Гага во новото продолжение на „Марвел“, „Чувари на галаксијата 3“, пишува HoolywoodLife. Купер и Гага ги имаа главните улоги во филмот „Ѕвездата се роди“, а извор…

Текстот Бредли Купер и Лејди Гага повторно ќе глумат заедно е превземен од Reporter.mk.

Read More

Моника Белучи го откачи 18-години помладиот дечко

Италијанската глумица Моника Белучи веќе не е во врска со својот помлад дечко Никола Лефевр. Двојката раскинала по две години поминати заедно, пишуваат светските медиуми. Според 54-годишната глумица, таа и 36-годишниот уметник и понатаму ќе останат…

Текстот Моника Белучи го откачи 18-години помладиот дечко е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Сината дупка“ во Египет има проголтано над 100 нуркачи

„Сината дупка“ длабока 120 метри, одалечена 8 километри од градот Дахаб во Египет, многумина ја нарекуваат гробница за нуркачи, поради стотината луѓе кои во неа ги оставиле своите животи. Но и покрај бројот на жртви, многубројни…

Текстот „Сината дупка“ во Египет има проголтано над 100 нуркачи е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џејмс Бонд пристигна во Лондон

Тајниот агент Џејмс Бонд пристигна во Лондон. Објавени се новите фотографии со главната ѕвезда Даниел Крег во костум, по снимањата во Норвешка и на Јамајка.  Крег е заздравен од операцијата на глуждот, а во 25.…

Текстот Џејмс Бонд пристигна во Лондон е превземен од Reporter.mk.

Read More

Том Џонс од концертот во Дубровник заработи 270.000 евра

Легендарниот музичар Том Џонс (79) во понеделникот вечерта настапи во Дубровник. Организатор на концертот беа Дубровничките летни игри и го платил  270.000 евра, пренесува Дневник.хр. Том почнал да пее околу 21,30 часот, а на концертот…

Текстот Том Џонс од концертот во Дубровник заработи 270.000 евра е превземен од Reporter.mk.

Read More

Нумерологот Мими предвидува: Поплави и земјотреси поради затемнувањето на сонцето

Денес е затемнувањето на Сонцето со младата Месечина. Жителите на Чиле и делови од Аргентина денеска ќе бидат сведоци на целосно затемнување на Сонцето. Природната појава ќе биде видлива прво над Тихиот Океан во 13:01…

Текстот Нумерологот Мими предвидува: Поплави и земјотреси поради затемнувањето на сонцето е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Шеикот од Катар ги продава сите камили за Ирена

Фолк-пејачката Ирена Спасовска деновиве е на одмор во Египет. Дека ужива се пофали и на социјалните мрежи, па постојано објавува слики и видеа од егзотичното патување. За разлика од минатиот пат, кога беше во друштво…

Текстот (Галерија) Шеикот од Катар ги продава сите камили за Ирена е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Дипломираше Елена Петреска

Пејачката Елена Петреска дипломираше на Факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот поп музика. Дипломскиот концерт Петреска го одржа пред неколку дена. „Кој би рекол, во меѓувреме родив две деца, одев на работа, на…

Текстот (Фото) Дипломираше Елена Петреска е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Авалон“ ќе ѝ прави концерт на Тамара

Поп-пејачката Тамара Тодевска на 27 јули ќе одржи концерт во Антички театар во Охрид, во организација на „Авалон продукција“. „Тамара ќе настапи со песните кои ја обележаа нејзината кариера, од почетокот, па сѐ до извонредните…

Текстот „Авалон“ ќе ѝ прави концерт на Тамара е превземен од Reporter.mk.

Read More

Елтон Џон го критикуваше Путин оти не ја сака геј-заедницата

Сер Елтон Џон испратои отворено писмо до Владимир Путин во кое го критикува рускиот претседател за неговиот став кон геј-заедницата во Русија. Пејачот вели дека е „длабоко вознемирен“ од коментарите на Путин за хомосексуалците. Музичарот…

Текстот Елтон Џон го критикуваше Путин оти не ја сака геј-заедницата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кајли Миног плачеше од среќа на Гластонбери

Кајли Миног си ги бришеше солзите откако конечно настапи на главната бина „Пирамида“ на фестивалот Гластонбери во Англија,, откако пред 14 години мораше да го откаже настапот бидејќи ѝ беше дијагностициран рак на дојка. „Требаше…

Текстот Кајли Миног плачеше од среќа на Гластонбери е превземен од Reporter.mk.