Category: Фраер(к)и

Read More

Носев мини кога го освоив бунтовникот Благоја – Приватно со Гордана Сиљановска-Давкова

Кандидатката за претседател Гордана Сиљановска-Давкова веќе се спрема за велигденските празници. Вели дека во населбата Влае сите жени од нејзината фамилија со години екипно вапсаат јајца, па ќе се потруди така да биде и овој…

Текстот Носев мини кога го освоив бунтовникот Благоја – Приватно со Гордана Сиљановска-Давкова е превземен од Reporter.mk.

Read More

Максимовиќ пишува книга во затвор, познати бизнисмени и политичари во паника

Најголемиот српски макро Михајло Максимовиќ, кој на крајот на февруари годинава беше уапсен, почнал да пишува книга во која ќе ги открие сите имиња на познати лица, поврзани со елитната проституција во Белград. Адвокатот на…

Текстот Максимовиќ пишува книга во затвор, познати бизнисмени и политичари во паника е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џенифер Гарнер е најубава жена на светот според „Пипл“

Магазинот „Пипл“ ја избра глумицата Џенифер Гарнер за најубава жена на светот. Таа се најде на насловната страница на специланото годишно издание на магазинот, насловено The Beautiful Issue. 47-годишната Џенифер е поранешна жена на Бен…

Текстот Џенифер Гарнер е најубава жена на светот според „Пипл“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ким Кардашијан го покажа семејниот дом во Калифорнија

Светската старлета Ким Кардашијан ги отвори вратите од својот луксузен дом во Калифорнија за јавноста и покажа каде живеат со сопругот, американскиот рапер Кање Вест и нивните три деца Норт, Сент и Чикаго. Ким во интервју…

Текстот (Фото) Ким Кардашијан го покажа семејниот дом во Калифорнија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Бар Рафаели затајувала данок, треба да плати милиони

Израелскиот супермодел Бар Рафаели, поранешна девојка на Леонардо ди Каприо, треба да плати неколку милиони долари на државата, оти не плаќала данок во 2009 и 2010 година кога живеела во Америка, пишуваат израелските медиуми. Рафаели на…

Текстот Бар Рафаели затајувала данок, треба да плати милиони е превземен од Reporter.mk.

Read More

Што сè побара Лени пред концертот во Скопје

Американската рок-легенда Лени Кравиц, кој има концерт во Скопје на 3 мај, доаѓа без големи барања од организаторите „Авалон продукција“. За разлика од многу ѕвезди што дошле во Македонија и имале посебни желби, од тоа…

Текстот Што сè побара Лени пред концертот во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Read More

Австралиските власти го чувале во тајност масакрот со медицинските сестри на островот Банка

Група историчари тврдат дека австралиската влада сакала да ја сокрие вистината за  направениот масакр на островот Банка во 1942 година, кога група на јапонски војници убиле 22 медицински сестри. Историчарите тврдат дека во настанот, јапонските војници …

Read More

Почина пејачката на „Дисциплина кичме“

Пејачката на познатиот српски рок бенд „Дисциплина кичме“, Маринка Ѓорѓевиќ Мања, почина вчера на 51 година. Веста за нејзината смрт ја објави групата на својата официјална фејсбук-страница. „Нè напушти нашата најубава Мања! Маринка Ѓорѓевиќ“ стои…

Текстот Почина пејачката на „Дисциплина кичме“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Викторија Бекам по породувањето ја пофали Ева Лонгорија за нејзиниот изглед

Модната дизајнерка Викторија Бекам ја пофалила својата пријателка и актерка Ева Лонгорија на социјалните мрежи за нејзиниот изглед и за тоа што за многу кратко време по породувањето, таа успеала да ја врати својата линија.…

Текстот Викторија Бекам по породувањето ја пофали Ева Лонгорија за нејзиниот изглед е превземен од Reporter.mk.

Read More

Саша Поповиќ, а не Марија, го исфрлил Лабунски од „Гранд“

Српската пејачка Марија Шерифовиќ откри дека продукцијата на „Гранд“, а не таа, го исфрлиле Адам Лабунски од музичкото шоу. На вчерашното снимање на новата емисија, таа на новинарите им рекла дека за дисквалификацијата на Лабунски…

Текстот Саша Поповиќ, а не Марија, го исфрлил Лабунски од „Гранд“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Кање Вест плаче на колена на фестивалот Коачела

Американскиот рапер Кање Вест за време на својот настап на еден од најголемите фестивали на светот Коачела, паднал на колена и почнал да плаче пред илјадници луѓе публика. Пејачот додека го пееше неговиот најнов хит…

Текстот (Видео) Кање Вест плаче на колена на фестивалот Коачела е превземен од Reporter.mk.

Read More

Еминем ja покажа паричката што го спаси

Како момче се издигна и иако никој не му даваше никакви шанси, тој стана најголемиот рапер во светот. Во игра, во тоа време резервирана за Афроамериканците, слабото бело момче од Детроит им покажа на сите…

Текстот Еминем ja покажа паричката што го спаси е превземен од Reporter.mk.

Read More

Чарли Шин горд на себе, актерот останал трезен цела година

Холивудскиот актер Чарли Шин вели дека е горд на себе што успеал повеќе од една година да остане трезен. Шин откри дека некое време не бил во состојба да се грижи за сопствените деца, нешто…

Текстот Чарли Шин горд на себе, актерот останал трезен цела година е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Антониа има нова песна на српски

Македонската пејачка Антониа Гиговска денес ја промовира својата нова песна „Могли смо у двоје“. Автор на музиката е дарко Димитров, а текстот го напиша Владимир Даниловиќ. Антониа за песната сними и спот, во новото студио…

Текстот (Видео) Антониа има нова песна на српски е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почина српскиот глумец Игор Первиќ

Српскиот глумец Игор Первиќ почина утрово на 52-годишна возраст. Неговото тело било пронајдено во неговиот стан во Белград. Причините за смррта за сега не се познати. Веста дека Первиќ починал ја потврди неговата поранешна девојка…

Текстот Почина српскиот глумец Игор Первиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Роберт де Ниро: Трамп е вистински губутник без трошка морал

Филмскиот актер Де Ниро повторно го критикуваше американскиот претседател Доналд Трамп, нарекувајќи го тотален губитник и гангстер. Претходно оскаровецот го навредил Трамп на минатогодинашните доделувања на Tony Awards наградите. Актерот гласно за време на телевизискиот…

Текстот Роберт де Ниро: Трамп е вистински губутник без трошка морал е превземен од Reporter.mk.

Read More

Еванс: Плачев шест пати кога ги гледав последните „Одмазници“

Екипата на студиото Marvel во Лос Анџелес го прослави завршувањето на снимањето на Avengers, од последната епизода од 22 филма кои станаа најуспешната филмска франшиза на сите времиња. Стотина членови од филмската индустрија, глумци, фанови…

Текстот Еванс: Плачев шест пати кога ги гледав последните „Одмазници“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дечкото ја извади Бритни од психијатриска клиника

Американската пејачка Бритни Спирс излезе од психијатриската болница во која неодамна се пријави самата. Оттаму ја извади нејзиното момче, фитнес инструкторот Сем Асгари. 37-годишната ѕвезда отиде на лекување оти тешко ја поднесуваше болеста на нејзиниот…

Текстот Дечкото ја извади Бритни од психијатриска клиника е превземен од Reporter.mk.

Read More

Северина го прослави Велигден со синот Александар

Хрватската пејачка Северина им го честиташе католички Велигден на своите обожаватели. Северина објави празнична фотографија со својот син Александар. „Среќен Велигден. Најсреќен. Да ве служи добро здравје и цело време да ве гушкаат вашите најмили“,…

Текстот Северина го прослави Велигден со синот Александар е превземен од Reporter.mk.

Read More

Роналдо го одби традиционалниот десерт на Дубровник

Светски познатиот фудбалер деновиве престојуваше во Дубровник каде што избра три ресторани и ги проба нивните најдобри специјалитети. Тој беше во ресторанот „Лопуд“ во Дубровник, во ресторанот 360 и во Вила Шехерезада, каде што отседнаа со Џорџина.…

Текстот Роналдо го одби традиционалниот десерт на Дубровник е превземен од Reporter.mk.

Read More

Колку наплаќа Петар Грашо за да испее една песна на свадба?

Хрватскиот пејач Петар Грашо не ретко пее на свадби. Тој изминатиот викенд ја отвори свадбата на српската пејачка Невена Божиновиќ и црногорскиот пилот Никола Ивановиќ. За само една песна, Грашо им наплатил на младенците 15.000…

Текстот Колку наплаќа Петар Грашо за да испее една песна на свадба? е превземен од Reporter.mk.

Read More

Елена Реи двапати на насловна страница на светски моден магазин

Македонскиот топ модел Елена Реи за кратко време два пати се најде на насловната страница на модниот магазин Vulcanize. Таа се појави на насловната на пролетното и на летното издание на познатото списание. Освен ова,…

Текстот Елена Реи двапати на насловна страница на светски моден магазин е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мемоарите на Принс пристигнуваат наесен

Мемоарите на поп- ѕвездата Принс на кои што работел пред смртта ќе бидат објавени наесен. Издавачката куќа „Рандом хаус“ соопшти дека „The Beautiful Ones“ ќе го обедини ракописот на Принс со малку познати фотографии и…

Текстот Мемоарите на Принс пристигнуваат наесен е превземен од Reporter.mk.

Read More

Британскиот принц Луи го прослави 1. роденден

Британскиот принц Луи, најмалото дете на Кејт и Вилијам денес слави роденден. Веќе излегоа и првите официјални слики од најмалиот принц. На ист ваков начин, со фотографии беа одбележани и родендените на принцот Џорџ и…

Текстот Британскиот принц Луи го прослави 1. роденден е превземен од Reporter.mk.

Read More

Иги Поп гол на сцена го прослави 72. роденден 

Рок-легендата Иги Поп Тој го прослави 72. роденден во атмосфера што најдобро му одговара, на својот концерт во Мелбурн. Таму тој пееше , скокаше, слезе во публиката, и сетоа тоа без кошула. Речиси и не се памети…

Текстот Иги Поп гол на сцена го прослави 72. роденден  е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Ленче Кукуќ и Кеба го кренаа на нозе жирито во „Никогаш не е доцна“

Македонската пејачка Ленче Кукиќ и српскиот пејач Драган Којиќ Кеба ја отпејаа песната „Треба времена“ во шоуто „Никогаш не е доцна“, па ги кренаа на нозе и жирито и публиката во студиото. Ленче доби пофалби…

Текстот (Видео) Ленче Кукуќ и Кеба го кренаа на нозе жирито во „Никогаш не е доцна“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

По сексот ги дрогирала па ги ограбувала- Џеј Ло ја изнервира вистинската стриптизета

Џенифер Лопез е ѕвезда во филмот “Hustlers”, кој ги следи животите на поранешните стриптизерки кои одлучиле да крадат од своите богати клиенти од Вол Стирт. Една од стриптизерките сега бара финансиска надомест, откако ја видела 50-годишната…

Текстот По сексот ги дрогирала па ги ограбувала- Џеј Ло ја изнервира вистинската стриптизета е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Марија откри кој наместо Лабунски влегува во „Гранд“

Марија Шерифовиќ речи да му даде шанса на Минел Спановиќ, за дојде на местото на Адам Лабунски, кој го напушта шоуто, откако Марија го избрка. Покрај него, во шоуто се враќа и Армин Јусуфовиќ. Српската…

Текстот (Фото) Марија откри кој наместо Лабунски влегува во „Гранд“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Хотелската соба е крива што Марија го избрка Лабунски од „Гранд“

Откако Марија Шерифовиќ го исфрли македонскиот пејач Адам Лабунски од шоуто „Ѕвездите на Гранд“, тој објави вибер-преписка за која вели дека е причина за караницата со пејачката. Тој вели дека проблемот настанал откако кога еден од…

Текстот Хотелската соба е крива што Марија го избрка Лабунски од „Гранд“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

По 40 дена Неда Арнериќ излезе од болница

Српската актерка Неда Арнериќ по 40 дена излезе од болница. Таа е на домашно лекување, откако пред месец ипол беше итно пренесена во болница оти пробала да се самоубие. Нејзиниот брат тогаш ја пронашол онесвестена…

Текстот По 40 дена Неда Арнериќ излезе од болница е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) „Среќо мамина“- Жељко со мајка му на Фејсбук

Српскиот пејач Жељко Јокимовиќ ретко кога ги покажува своите родители во јавноста. Сепак, тој  сподели фотографија со својата мајка Весна. Многумина му напишаа дека многу личи на неа а таа пак, со емотивна порака му го…

Текстот (Фото) „Среќо мамина“- Жељко со мајка му на Фејсбук е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кара Делавиљ пробала да се самоубие

Познатата манекенка Кара Делевињ призна дека пред во детството пробала да се самоубие. Таа во интервју за „Вог“ раскажала дека во детството била склона кон самоубиство, па во една прилика пред другарките неколкупати силно си…

Текстот Кара Делавиљ пробала да се самоубие е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џоли му поклони гитара на Бранко Ѓуриќ

Босанскиот глумец Бранко Ѓуриќ Ѓуро се пофали дека пред шест години, за 50-от роденден, од Анџелина Џоли добил гитара. Тој за подарокот од холивудската ѕвезда и за нивното пријателство првпат раскажа во едно скорешно интервју.…

Текстот Џоли му поклони гитара на Бранко Ѓуриќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Масимо Савиќ се прости од својот гитарист и пријател Далибор Матошевиќ

Хрватскиот пејач Масимо Савиќ денеска се прости од својот гитарист и долгогодишен пријател Далибор Матошевиќ. Гитаристот соработуваше со голем број естрадни пејачи, а матичниот бенд му беше со Масим Савиќ. „Од утрово барам зборови, но…

Текстот Масимо Савиќ се прости од својот гитарист и пријател Далибор Матошевиќ е превземен од Reporter.mk.