Читам само: Орвел

Read More

(Видео) Американец тврди дека снимил НЛО

Американецот Скот Варинг тврди дека снимил НЛО за време на заоѓањето на сонцето на Филипините. Својата снимка ја испратил на страницата UFO Sightings Daily. „Ова неверојатно НЛО се крие зад облаците
Read More

„Јутјуб“ го забрани документарецот „Како банките го ограбија светот“

„Како банките го ограбија светот“ е документарец забранет од страна на „Јутјуб“. Исклучителен документарец кој тешко може да се најде со превод. Во документарецот на интересен начин се објаснува како
Read More

Трамп го повика Путин во Вашингтон оваа есен

Американскиот претседател Доналд Трамп го повика својот руски колега во Вашингтон. Средбата е планирана да се случи на есен, пренесуваат од Белата куќа. „Трамп го прашал амбасадорот Џон Блтон да го по
Read More

Зошто Елон Муск ги крие своите возила „тесла“ низ Калифорнија?

Се чини дека американската мултинационална корпорација „Тесла“, со седиште во Калифорнија, почнала да се движи во погрешен правец. Компанијата која е специјализирана за производство на електрични вози
Read More

(Видео) НЛО снимено во Црна Гора?

Необична слика на небото во време на доцните часови ги остави жителите на Утјеха во заблуда. Некои веднаш помислија дека станува збор за необичен природен феномен, но на крајот заклучиле дека стан
Read More

Отпуштена новинарка која повика на силување на ќерките на приврзаник на Доналд Трамп

Весникот „Ју-Ес-Тудеј“ ја отпуштил колумнистката Чери Јакобус, откако на Твитер објавила повик на силување, насочен кон ќерките на приврзаникот на американскиот претседател Мајкл Капут. Низ низата тви
Read More

Таткото на Кевин од Сам дома бил криминалец

Теориите на заговор за филмот „Сам дома“ од 90-те години стануваат се полуди и полуди. Еден корисник на Редит јавно прашува од каде семејството на главниот актер Кевин Мекалистер има толку многу пари.
Read More

Пожарите во Грција се подметнати

Голем број експерти сметаат дека пожарите кои наеднаш се случија во Грција се подметнати. Ваквата теорија е покрепена и со видео докази. На една видео снимка која ја направиле туристи, се гледа лице
Read More

Kалифорниските вина радиоактивни

Некои теории говорат за тоа дека потресот што го предизвикале брановите што ја потопија нуклеарната електрана во Фукушима во 2011 година е намерно предизвикан. Радиоактивното ниво е зголемено во винат
Read More

Американците веруваат дека мејнстрим-медиумите се поголем проблем од Русија

Мнозинството Американци сметаат дека мејнстрим-медиумите се најважниот проблем со кој се соочува земјата. Ова го покажува најновата спроведена анкета на „Галуп“. Според неа, далеку помал процент Амери
Read More

Шведски судија осуди муслимански силувач на деца со 150 часа добротворна работа

Шведски судија предизвика бес во јавноста поради тоа што муслимански бегалец, го прогласил за виновен за силување на дете, но го ослободил без затворска казна пишува samnytt.se. Судијата сметал дека д
Read More

Нерешениот случај на ФБИ добил нов пресврт – откриен човекот кој украл 200.000 долари?

Човекот со име Д.Б.Купер со закана на бомба, киднапирал авион кој летал од Портланд до Сиетл на 24 ноември 1971 година. Откако во Сиетл ги ослободил патниците и екипажот, им наредил на пилотите да по
Read More

Кој ги фотографирал двајцата астронаути кои сами слетаа на Месечината пред 49 години?

Светот денеска одбележува 49 години од едно од најголемите достигнувања на човештвото, слетување на „Аполо 11“ на Месечината. Тој 20 јули 1969 година во 22:56 минути по источно време 600 милиони луѓе
Read More

Случајно или не? Колинда им подари на Путин и на Трамп дресови со идентичен број

Претседателката на Република Хрватска има навика да им подарува дресови од репрезентацијата на Хрватска на своите колеги и светски познати претседатели. Таа им подари дресови на Владимир Путин и Донал
Read More

Јасновидец предвидува 8 големи случувања во втората половина на 2018 година

Крег Хамитон Паркер минативе години даде неколку предвидувања кои се исполнија, по што светската јавност почна да му верува, пишува британски „Телеграф“. Тој пред американските избори, во моментот ког