Category: Орвел

Read More

Нострадамус и Баба Ванѓа го добивале знаењето од ист извор

Метафизичкиот запис на сѐ што поминало е познат како акаша и се споменува на повеќе места во Библијата. Акаша претставува еден вид меморија во која се забележани секоја мисла, секој настан, секое чувство и намера…

Read More

Глобалистите панично загрижени поради популизмот во Европа

Билдерберг глобалистите се загрижени поради популистичките движења кои се повеќе се шират низ Еврпа. Годишниот елитистички собир ќе се одржи оваа недела од 7 до 10 јуни во Торино, место во кое Италија ја избра…

Read More

Хемотерапијата е бескорисна и штетна за пациентите со рак на дојката

Според најновите истражувања, сите заболени од карцином на дојката, а кои биле подложни на хемотерапија, се ставиле во непотребен ризик. Истражувањето покажало дека повеќе од 123.000 жени во САД и 23.000 во Велика Британија биле…

Read More

Повеќе од 8 милиони деца на психијатриски лекови што го нарушуваат умот

Додека на сѐ поголем број деца им се препишуваат психијатриски лекови за нарушена хиперактивност и дефицит на внимание, паралелно со тоа се зголемува и злоупотребата. Ова ги навело експертите да се запрашаат зошто толкав голем…

Read More

Америка се подготвува за војна во Европа!

Европските граѓани, транспортот на американските воени сили низ Европа ја споредуваат како акции слични на оние од времето на крајот на Студената војна. Американскиот конвој веќе се соочува со бесот на локалнтие жители. Десетици американски…

Read More

Светот останува без питка вода

Нашата Земја ќе остане без питка вода! Ова го говорат научниците на НАСА кои го алармираа светот, додавајќи дека 37 најголеми водени базени на светот, сега се сооочуваат со недостаток на вода поради тоа што…

Read More

Научници откриле нов мозок во човечкото тело

Австралиски научници од универзитетот Флиндерс тврдат дека пронашле нов мозок во човечкото тело. Тие заклучиле дека во човечкото тело постои друг мозок кој работи независно од централниот нервен систем и се наоѓа во цревата. Новооткриениот мозок е наречен ентерален (цревен)…

Read More

Пентагон открил НЛО над Пацификот во 2009 година

Суперсонично УФО во облик на тик-так бонбона било забележано од страна на американските воздухопловни сили, пред да исчезне во облаците, пишува британски Сан. Ова го пишува во извештајот на Пентагон од 2009 годна, кој известува […]

Read More

Се самоубила откако хирургот ѝ ги отстранил јајчниците без дозвола

Жената која била оперирана од еден од најпознатите британски хирурзи извршила самоубиство затоа што лекарот, кој сега е под истрага на Националната здравствена служба, ѝ ги отстранил јајниците по операцијата под изговор дека му пречеле. […]

Read More

Данска забранува носење бурки во јавност

Данскиот парламент го усвоил денеска законот кој предвидува забрана за носење облека што го покрива лицето, како муслиманските ниџаб и бурка, со што се приклучи на европските земји кои претходно ја воведоа ваквата забрана. Законот […]

Read More

Хитлер никогаш не би дошол на власт ако Британците успеале да го ликвидираат Вилхелм II

Досега необјавени докази откриваат дека во последната година од Првата светска војна Британија се обидела да го убие германскиот цар Вилхелм II. Доказите во голема мера се однесуваат на необјавена документација што се наоѓа во […]

Read More

Зошто момчето кое висеше на зграда не беше спасено од човекот од соседниот балкон?

Видеото со младото момче мигрант од Мали Мамуду Гасама, кој го спаси животот на четиригодишното момче од зграда во Париз, го обиколи светот, но се јавија голем број теоретичари на заговор кои бараат објаснување зошто […]

Read More

Во бункер под Њујорк се чуваат најголемите залихи на злато во светот

Длабоко во гранитната карпа под Менхетен тројца мажи го отвораат кафезот полн со златни плочки. Една по една ги ставаат на вага, ја запишуваат тежината и серискиот број. Потоа ги пакуваат и кутиите ги ставаат […]

Read More

Легендата вели дека бракот на Хари и Меган ќе биде пекол

Војвотката од Сасекс била бремена кога застанала пред олтарот. Била вљубена, но не во својот иден маж туку во својот роднина. Не е во прашање Меган Маркл, туку последната жена која ја носела титулата војвотката […]

Read More

НАТО призна дека терористите не му се повеќе цел

Главниот командант на НАТО и американските сили во Европа, генерал Кертис Скапароти, објавил дека Русија, а не меѓународниот тероризам, е главната безбедносна закана. Соговорниците оцениле дека американската борба против тероризмот не постои, а дека НАТО […]