Read More

Несовесни роднини оставиле баба пред дом за стари лица

На роднините на една старица во Бразил им се заканува казна до три години затвор, затоа што буртлано ја оставиле пред домот за стари лица, за време на студената ноќ. На видеото кое го снимиле…

Текстот Несовесни роднини оставиле баба пред дом за стари лица е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Се ожени најдобриот пријател на Ноле

Марк Стилитано, најдобриот другар на српскиот тенисер Новак Џоковиќ, кој своевремено бил во врска со Ана Ивановиќ се ожени со руската пејачка и манекенка Инга Кисељева. Always ❤️ 19.07.18 ❤️ A post shared by Mark…

Текстот (Фото) Се ожени најдобриот пријател на Ноле е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Наташа Беквалац видно расположена, Лука е минато за неа

Синоќа српската пејачка Наташа Беквалац пред преполниот сплав во Белград имаше успешен настап. Пејачката се појави во секси фустан, со разголен грб. Последните неколку денови на големо се пишуваше за тоа дека Наташа видно ослабела…

Текстот (Фото) Наташа Беквалац видно расположена, Лука е минато за неа е превземен од Reporter.mk.

Read More

Отворен саркофагот во кој се веруваше дека се останките на Александар Македонски

Истражувачите го отворија саркофагот стар 2 000 години што беше пронајден во Египет и ги покрена шпекулациите во локалните и светските медиуми дека во него би можело да се наоѓаат посмртните останки на Александар Македонски.…

Текстот Отворен саркофагот во кој се веруваше дека се останките на Александар Македонски е превземен од Reporter.mk.

Read More

Најубавото море во светот изгледа како депонија (ВИДЕО)

На социјалните мрежи кружи загрижувачка снимка со еден куп пластика која плови во Карипското море. Сцената била забележана на брегот

Текстот Најубавото море во светот изгледа како депонија (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.

Read More

(Видео) Срби играа оро на плажите во Грција

На Фејсбук страницата „Live from Greece“, се појави снимка од една плажа во летувалиштето Полихроно, на која туристи од Србија почнале да играат српско оро. Србите сакаат да летуваат во Грција и го користат секој…

Текстот (Видео) Срби играа оро на плажите во Грција е превземен од Reporter.mk.

Read More

Еквадор за неколку дена ќе го испорача Асанж?

Еквадор е подготвен да го испорача основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж на Британија во наредните неколку недели или дена, тврдат странски медиуми. „Моите извори велат дека Асанж ќе биде испорачан на Британија во наредните неколку…

Текстот Еквадор за неколку дена ќе го испорача Асанж? е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Запален џипот на Арменд Рамадани

Утрово непознати лица го запалиле џипот на познатиот фризер и стилист Арменд Рамадани, пренесува Тв21. Настанот се случил пред неговиот дом во Скопје – Север. Станува збор за марка „Опел Антара“. Причинета е голема материјална…

Текстот (Видео) Запален џипот на Арменд Рамадани е превземен од Reporter.mk.

Read More

Милион прегледи за седум часа, на новиот спот на Кија

Кристина Кија Коцкар го претстави долгоочекуваниот спот за песната „Не се враќам на старо“, кој го снимила со групата „Министарке“. Спотот за оваа песна, како и самата песна, доживел невиден успех. За само седум часа,…

Текстот Милион прегледи за седум часа, на новиот спот на Кија е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Тамара и Хана го запознаа кралот Џулијан

Тамара Тодевска заедно со нејзината ќерка Хана, беа во посета на Зоолошката градина во Скопје, каде го запознаа кралот Џулијан. Пејачката сподели фотогирафии на својот Инстаграм профил, од посетата на зоолошката. Ваквата посета беше во…

Текстот (Фото) Тамара и Хана го запознаа кралот Џулијан е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Андрија Милошевиќ како Златан Ибрахимовиќ

Српскиот актер Андрија Милошевиќ повторно ги воодушеви фановите, откако на Инстаграм објави фотографија од младоста. Поточно од периодот кога имал 17 години. 17 god, valjda. Izraz lica- moguce je iznenadni ujed ili ojed.Svakako izuzetan povratak…

Текстот (Фото) Андрија Милошевиќ како Златан Ибрахимовиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Сладок десерт за Викторија Лоба

Викторија Лоба вчерашниот ден го мина во еден од градските скопски барови. Пејачката објави слика засладувајќи се со десерт од јагоди и чоколадо. На фотографијата Лоба напиша „Грешна сум признавам“. Поп-пејачката не можеше да одолее…

Текстот (Фото) Сладок десерт за Викторија Лоба е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ван Дам доаѓал „нашмркан“ на снимање на „Уличен борец“

Стивен де Соуза, режисерот на акциониот филм „Уличен борец“, за британски „Гардијан“ изјавил дека за време на снимањето на филмот, во кое можеле да се забележат сцени на насилство, како и оружје, било слично како…

Текстот Ван Дам доаѓал „нашмркан“ на снимање на „Уличен борец“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Франка и Чорлука љубовта ја крунисаа со брак

Среќните младенци на бајковитата церемонија во Балама си го кажаа судбоносното „да“. Хрватскиот репрезентативец, Ведран Чорлука, кој неодамна оствари историски успех на Светското фудбалско првенство во Русија, денес има уште еден голем повод за славје.…

Текстот (Фото) Франка и Чорлука љубовта ја крунисаа со брак е превземен од Reporter.mk.

Read More

Концерт на Јордан Митев во Дојран

Фолк музичарот, Јордан Митев се подготвува за голем концерт на 2 август во Дојран. Пејачот на својот Инстаграм профил го најави концертот, а како придружен оркестар ќе настапат неговите колеги од групата „Академци“ Концерт на…

Текстот Концерт на Јордан Митев во Дојран е превземен од Reporter.mk.

Read More

Холивуд може да ги искористи спасените деца од пештерата

Владата во Тајланд соопштила дека е загрижена дека медиумите и филмските продуценти би можеле да ги искористат децата кои неодамна беа спасени од поплавената пештера во таа земја и дека поради тоа сака да контролира…

Текстот Холивуд може да ги искористи спасените деца од пештерата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Адвокат ги снимал разговорите со Трамп за плејбој зајчица

Поранешниот адвокат на американскиот претседател Мајкл Коен, тајно во пресрет на изборите го снимал разговорот со Доналд Трамп околу исплатата на пари на поранешнниот плејбој модел Карен Мекдугал за да молчи за наводната афера со…

Текстот Адвокат ги снимал разговорите со Трамп за плејбој зајчица е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Морето не може да се види од пластиката во него

На социјалните мрежи кружи загрижувачка снимка со еден куп пластиака која плови во Карипското море. Сцената била забележана на брегот на градот Санто Доминго во Доминиканската република, а покажува колкав замав земало загадувањето. An ocean…

Текстот (Видео) Морето не може да се види од пластиката во него е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Цеца шатирана со јапонска вега

Цеца Ражнатовиќ го промени својот имиџ. Нејзината трансформација и се допадна на обожавателите. Пејачката ја скратила својата препознатлива долга коса и ја променила бојата. Нејзината коса сега е посветла. Фолк ѕвездата се пофали со промената…

Текстот (Фото) Цеца шатирана со јапонска вега е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Крави ја окупираа една од најскапите плажи во Грција

Светски познатата плажа на Миконос Кало Илвади неодамна имала неочекувани гости, кои не се грижеле премногу за прескапите лежалки. Стадото крави се појавило на плажата Миконос, а освен што влегле во водата, тие неколку пати…

Текстот (Фото) Крави ја окупираа една од најскапите плажи во Грција е превземен од Reporter.mk.

Read More

Починал кога ја слушнал лажната вест за смртта на детето кое го прегазил

Рускиот милијардер Игор Неклјудов (71) починал од изненадна смрт, по веста дека момчето кое го удрил со кола, умрело во болница. Иако медиумите пренеле дека милијардерот најверојатно починал затоа што не можел да се помири…

Текстот Починал кога ја слушнал лажната вест за смртта на детето кое го прегазил е превземен од Reporter.mk.

Read More

Заборавете на огномет: Дроновите се нови кралеви на забавата на небото (ВИДЕО)

Овие симболични 2018 дронови го запишаа Intel во Гинисовата книга на рекорди во категоријата „најмногу беспилотни летала во воздух во

Текстот Заборавете на огномет: Дроновите се нови кралеви на забавата на небото (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.

Read More

Се развел од сопругата оти го навредила Меси

Русинот Арсен, по 14 години брак, се развел од својата сопруга Људмила оти ја критикувала играта на Лионел Меси на Светското првенство во Русија. Тие се запознале во 2002 година, а се венчале и покрај тоа…

Текстот Се развел од сопругата оти го навредила Меси е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ријана снима два албума

Поп-ѕвездата Ријана во моментот работи на два албума, пишува магазинот „Ролинг стоун“. Од таму откриваат дека едниот албум е во реге-стил оти пејачката потекнува од Барбадос и дека за него се веќе готови осум песни.…

Текстот Ријана снима два албума е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Бијонсе и Џеј Зи уживаат на лускузна јахта во Ница

Популарната музичка двојка Бијонсе и Џеј Зи во моментот престојуваат во Ница, каде што пред две вечери имаа успешен заеднички концерт. Бијонсе со сопругот престојува на јахта заедно со приватно обезбедување.   Пејачката се одлучила…

Текстот (Фото) Бијонсе и Џеј Зи уживаат на лускузна јахта во Ница е превземен од Reporter.mk.

Read More

Нова опција на „Инстаграм“, тргнете ги тие што не сакате да ве следат

„Инстаграм“ нуди нова опција со која ќе можете сами да исфрлате луѓе од вашата листа на следачи. Ако не сакате некој да ве следи и да ги гледа вашите постови, можете да го исфрлите рачно,…

Текстот Нова опција на „Инстаграм“, тргнете ги тие што не сакате да ве следат е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Кија Коцкар го сними првиот спот со „Министарке“

Кија Коцкар ја сними првата песна со „Министарке“, која го носи името „Не се враќам на старо“. Сега излезе и спотот за оваа песна. Кристина во провокативно издание ги покажа и своите завидни вокални и…

Текстот (Видео) Кија Коцкар го сними првиот спот со „Министарке“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џон Тери изнајми приватен остров, летува како нудист

Фудбалерот на „Астон Вила“, Џон Тери, и неговата сопруга Тони изнајмиле приватен остров на Малдивите, па летувале како нудисти, пишуваат британските медиуми. Иако далеку од папараците, кои не успеале да ги сликаат, сопружниците објавиле неколку…

Текстот Џон Тери изнајми приватен остров, летува како нудист е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт негираат дека раскинале

Мајли Сајрус и нејзиното момче Лијам Хемсворт ги демантираа озборувањата дека се разделиле неделава. Претходно медиумите на големо пишуваа дека двојката се разделила поради тоа што сакале различни работи. Неделава светските медиуми пишуваа дека Мајли…

Текстот Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт негираат дека раскинале е превземен од Reporter.mk.

Read More

Македонската дијабетес футсал репрезентација оди на Европско првенство

Македонската дијабетес футсал репрезентација денеска заминува на Европско првенство за лица со дијабет кое ќе се одржи во Братислава, Словачка. Тим-менаџерката на македонската дијабетес футсал репрезентација, Рената Јакимовиќ, за „Репортер“ вели дека тимот се подготвувал…

Текстот Македонската дијабетес футсал репрезентација оди на Европско првенство е превземен од Reporter.mk.

Read More

Професорот Балтазар наполни 50 години

Еден од омилените цртани ликови на децата што растеа во 1980-тите и 1990-тите години, професорот Балтазар, наполни 50 години. Креатор на хрватскиот цртан филм е Златко Гргиќ, кој ја направи приказната за необичниот научник кој…

Текстот Професорот Балтазар наполни 50 години е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Изведен првиот лет на авионот кит

Ербас авионот „Belug XL“ за прв пат денеска полета во Франција, а кружел на небото на југозападот од земјата. Наследникот на Ербас Белуг е препознатлив по предниот дел, кога сега уште повеќе наликува на кит.…

Текстот (Видео) Изведен првиот лет на авионот кит е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кој ги фотографирал двајцата астронаути кои сами слетаа на Месечината пред 49 години?

Светот денеска одбележува 49 години од едно од најголемите достигнувања на човештвото, слетување на „Аполо 11“ на Месечината. Тој 20 јули 1969 година во 22:56 минути по источно време 600 милиони луѓе ширум светот го…

Текстот Кој ги фотографирал двајцата астронаути кои сами слетаа на Месечината пред 49 години? е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дани пееше на концерт во Египет

Поп-пејачката и амбасадор на Y-PEER, Дани Димитровска, на 18 јули пееше на концертот „Музика за развој“ во Александрија, Египет. На концертот, чија цел беше да се зголеми свесноста за еднаквост на половите во Египет, настапија бројни…

Текстот Дани пееше на концерт во Египет е превземен од Reporter.mk.

Read More

Sun Ray е соларен колектор што може да снабди 220 домови со енергија

Италијанскиот архитект Антонио Мака го дизајнираше Sun Ray, масивен соларен колектор што може да произведе доволно енергија за 220 домови

Текстот Sun Ray е соларен колектор што може да снабди 220 домови со енергија е превземен од USB.mk.

Read More

Во Египет го отворија саркофагот стар 2.000 години: Пронајдени три мумии

Саркофаг, тежок 30 тони е најголемиот кој некогаш е откриен во Каиро, што веднаш отвори шпекулации во локалните, но и

Текстот Во Египет го отворија саркофагот стар 2.000 години: Пронајдени три мумии е превземен од USB.mk.

Read More

Дејан Илиев потпиша за „Арсенал“

23-годишниот голман Дејан Илиев го продолжи договорот со младинскиот тим на „Арсенал“. Илиев е втор голман на младинскиот тим на клубот од 2012 година и досега има осум настапи за овој тим. Во „Арсенал“ дојде…

Текстот Дејан Илиев потпиша за „Арсенал“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Магазинот „Тајм“ го провоцира Трамп

Втор месец по ред магазинот „Тајм“ на насловната страница става провокативна илустрација од претседателот на САД, Доналд Трамп. Овој пат лицата на американскиот претседател и неговиот руски колега Владимир Путин се графички поврзани во еден…

Текстот Магазинот „Тајм“ го провоцира Трамп е превземен од Reporter.mk.

Read More

Роналдо остави 20.000 бакшиш во хотел во Грција

Капитенот на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, минатата недела летуваше во луксузното одморалише Коста Наварино во Грција. Задоволен од услугата, пред да замине од хотелот, тој остави бакшиш од 20.000 евра за персоналот, пишуваат грчките медиуми.…

Текстот Роналдо остави 20.000 бакшиш во хотел во Грција е превземен од Reporter.mk.

Read More

Исчезнувањето на малезискиот патнички авион останува мистерија

Малезија на 30 јули ќе го објави долгоочекуваниот извештај за исчезнувањето на авионот на националната авиокомпанија „Малезија ерлајнс“ на летот МH370, изјавил министерот за сообраќај на таа држава, Ентони Локе. MH370 report to be released…

Текстот Исчезнувањето на малезискиот патнички авион останува мистерија е превземен од Reporter.mk.