Read More

Модел од Индија е копија на Ријана

Рене Кујур, топ модел во индиската држава Чатисгар, е копија на светсата ѕвезда Ријана. Нејзината боја на кожата е иста како на Ријана, а и позира исто како пејачката од Барбадос. Во едно скорешно интервју…

Read More

Фудбалот е повеќе од спорт

Две мајки ги дојат своите бебиња за време на еден од фудбалските натпревари на кои игра тимот на Аргентина. Фотографијата на која мајките навиваат на трибините и во исто време ги дојат своите бебиња измами…

Read More

Соларно училиште произведува енергија за себе и околните куќи

Дрвената зграда на основното училиште и градинка во Швајцарија, која ја има дизајнирано архитектонската фирма „Скоп“ од Цирих е многу

The post Соларно училиште произведува енергија за себе и околните куќи appeared first on USB.mk.

Read More

(Фото) Семејна идила на Јохан и Соња

Фолк-пејачката Соња Тарчуловска сподели фотографија на која е со сопругот Јохан и нивните три деца. Семејството се пофали дека ужива во зедничка прошетка со трите деца, Мелани, Младен и Јоана. Пејачката изминативе години постојано беше…

Read More

Биба Додева тажна, пати по починатата мајка

Македонската пејачка Биба Додева на својот фексбук-профил објави фотографија со својата почината мајка Олгица и емотивна порака со која ја одбележа првата годишнина од нејзината смрт. „Година помина, ама некои денови тешко врват. Ми фалиш…

Read More

(Фото) Се здебели Омер

Турскиот актер Бариш Ардуч, кој со ликот на дизајнерот Омер Ипликчи од хит-серијата „Изнајмена љубов“ ѝ стана миленик на публиката, е на одмор во Мармарис. Фотографиран е на јахта, а откако фотографиите беа споделени на…

Read More

(Фото) Марија Шерифовиќ во бикини

Српската пејачка Марија Шерифовиќ на својот инстаграм-профил објави видео како скока во базен. „Отсекогаш сакав да бидам карате кид“, напиша таа на видеото. Српските портали презедоа фотографии од видеото, па ја пофалија и напишаа дека…

Read More

Под Арктичкиот океан се крие нешто што целосно може да не уништи! (ВИДЕО)

Руските научници го открија најлошото оружје за масовно уништување на светот, кое ги шокира истражувачите. Лидерот на тимот рекол дека

The post Под Арктичкиот океан се крие нешто што целосно може да не уништи! (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Британец е во љубовна врска со својата секс-кукла

Британец платил 2 000 фунти за секс-роботот Ејприл со кој спие четири пати во неделата кога неговата жена се грижи за својата болна мајка, пишува „Дејли мејл“. 58-годишниот Џејмс рекол дека со Ејприл спие, излегува со неа на…

Read More

Луѓето од средната класа наскоро ќе може да патуваат во вселената, тврди италијански астронаут

Патувањето во вселената за петнаесетина години би требало да стане возможно и за оние кои не се многу богати, изјави

The post Луѓето од средната класа наскоро ќе може да патуваат во вселената, тврди италијански астронаут appeared first on USB.mk.

Read More

Дневен хороскоп за 6 јули

Овен  Ве очекува повик од личност која го повредила вашето его во минатото, па денеска ќе имате можност да ги израмните сметките. Посветете повеќе внимание на вашето семејство, во последен период поради вашите љубовни проблеми…

Read More

Човештвото направи Вештачка Невронска Мрежа составена од ДНК

Научници во приватната компанија Калтек направија вештачка невронска мрежа составена од ДНК. Таа е способна лесно да го реши еден

The post Човештвото направи Вештачка Невронска Мрежа составена од ДНК appeared first on USB.mk.

Read More

Тања Лепческа и Златко Димовски годинашни младоженци на Галичка Свадба

Тања Лепческа и Златко Димовски се годинашните главни протагности во рамки на годинашното 45-то издание на „Галичка свадба“, која ќе се одржи од 13 јули и ќе трае до 15 јули во преубавото амбиент на…

Read More

Мадам Сандра со вуду-магии терала жени на проституција

Медицинската сестра од Лондон, Жозефин Ијаму, е осудена на 14 години затвор поради обид да принуди пет Нигеријки да работат како проститутки во Германија, со закана со вуду-ритуали. – Покажавте целосен презир кон добронамерноста на…

Read More

(Фото) Оливија де Хевиленд наполни 102 години

Филмска ѕвезда Оливија де Хевиленд, која се прослави со улогата во филмот „Однесено од виорот“ од 1939 година, наполни 102 години. Оливија која глумеше покрај Вивијен Ли и Клерк Гебл во светскиот хит, доби Оскар…

Read More

(Фото) Јелена Карлеуша скроз гола ќе ги штити животните

Јелена Карлеуша се соблече заради кампањата за заштита на животните со што стана првата славна личност од овој регион која позира за познатата кампања: „Подобро да бидам гола, отколку да носам крзно“! „Како личност од…

Read More

Дунавка му направи ќеф на Владо Јаневски

Македонскиот музичар Владо Јаневски го промовираше спотот за песната , „Главен град на тагата“. Тој е автор на песната за која вели дека со себе носи убави и позитивни емоции и дека е една урбана…

Read More

Се разведе грчката невеста

Глумицата Ниа Вардалос, најпозната по филмот „Мојата голема дебала грчка свадба“, поднесе барање за развод од актерот Ијан Гомез по 25 години брак. Во документите за развод, таа навела „непомирливи разлики помеѓу сопружниците“, пренесува „Дејли…

Read More

Како изгледаат денес глумците од „Тропска горештина“

Една од најпопуларните серии во деведесеттите години „Тропска горештина“ ја одбележа кариерата на Роб Стјуарт, Керолин Дан и Иан Трејси. Ник Слотер, Силви и Спајдер беа популарни во времето кога се прикажуваше серијата, а во…

Текстот Како изгледаат денес глумците од „Тропска горештина“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Цеца со приватен авион во Охрид

Фолк-ѕвездата Цеца Ражњатовиќ во Охрид ќе дојде со приватен авион, ни потврдија организаторите на концертот, „Балкан медија“. Таа најавила дека ќе дојде дента на концертот, со целата своја екипа што се грижи за неа пред…

Read More

Јелена Спенџарска советува како до топ-тело

Водителката Јелена Спенџарска ја откри тајната на витката линија и за читателите на „Репортер“ реши да сподели неколку совети како да бидат во топ-форма. Таа ни открива дека освен што се труди здраво да се…

Read More

Викторија и Дејвид Бекам прославија 19 години брак

Дејвид и Викторија Бекам вчера рославија 19 години во брак. Двајцата на своите социјални мрежи објавија иста фотографија од романтична вечера во ресторан во Лондон со која си ја честитаа годишнината. „Вау, 19 години… Пред…

Read More

Меланија шик ѝ за воените херои

По повод Денот на независноста на САД, Доналд и Меланија Трамп традиционално организираа пикник во Белата куќа, на кој беа поканети семејства на воени лица. За оваа пригода, 48-годишната прва дама на САД избра долг…

Read More

Сѐ повеќе животни стануваат ноќни суштества за да го избегнат контактот со луѓе

Минатата недела екологисти од Универзитетот Беркли во списанието Science Magazine објавија студија која покажува дека дивите животни ги менуваат своите

The post Сѐ повеќе животни стануваат ноќни суштества за да го избегнат контактот со луѓе appeared first on USB.mk.

Read More

Архангел и Пол Ван Дајк ѕвезди на „Д фестивал“

Од 6 до 8 јули во Дојран ќе се одржи осмото издание на „Д Фестивал“. На четирите сцени во Дојран ќе настапат македонската група „Архангел“, популарниот диџеј Пол Ван Дајк и амстердамскиот бенд „Мај бејби“, Дуке…

Read More

(Видео) Фатиме на цврсто

Откако вечера ѝ се скрши штиклата на обвинителката Фатиме Фетаи среде судењето на Латас за викендичките во Зелениково, денес обвинителката е стабилна. Таа дојде на судење облечена во црна комбинација-елегантни панталони и палто во комбинација…

Read More

Големо невреме за викенд

Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија најавува дожд и локална појава на град во текот на викендот. Најголемо невреме се очекува во источните делови од земјата. Во овој момент во источните предели од континентот се…

Read More

(Фото) Татијана Стефановска со тетоважа над интимата

Фолк-пејачката Татијана Стефановска објави слика во црно бикини на плажа во Грција и ја покажа тетоважата над интимата, односно во долниот дел од стомакот. „Добри бикини“ ѝ оставија коментар следбениците на „Инстаграм“, ама ѝ дадоа…

Read More

На Пријовиќ кариерата ѝ е поважна, се скараа со Филип

Популарната двојка Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ наводно се скарале, пишуваат српските медиуми. Биле видени како се караат пред настапот на пејачката, а проблем било каде да живеат. Филип инсистирал на неколку месеци да го…

Read More

(Галерија) Ѕвезди кои го зголемија задникот

Липофилингот е едноставна козметичка процедура која во последно време ги заменува силиконските импланти, па ѕвездите на овој начин ги зголемат посакуваните делови од телото. Но, не секогаш крајниот резултат изгледадобро. Конкретно, ова освен Кик Кардашијан,…

Read More

Пациент кашлал како куче, докторот од Кичево растргнат на социјалните мрежи

„Пациентот кашла како куче“, напишал лекар од Кичево во анамнезата која ја дал за својот пациент и најверојатно се работи за дете. Ваквиот опис на лекарскиот наод предизвика реакции на социјалните мрежи и ги подели…

Read More

Дани и Миле Кузмановски на „Три круши“

На локалитетот „Три круши“ во Драчево викендов ќе се одржат три концерти во рамките на културното лето на општина Кисела Вода. Вечерва (четврток) концерт ќе одржи Александар Митевски, а по неговиот концерт диџеј сет ќе има…

Read More

Стадионот на Ајакс се напојува од 148 батерии на електрични автомобили (ВИДЕО)

На стадионот Јохан Кројф во Амстердам почна со работа најголемиот систем за акумулирање енергија во комерцијален објект во Европа. Рециклираните

The post Стадионот на Ајакс се напојува од 148 батерии на електрични автомобили (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Колоси на слободата

Во скопскиот Жена парк две ромски деца, голи се разладуваат со шие со вода.  Кога ќе го зафати Скопје топлото време и летните горештини не ретко има бањаање по градските фонтаните. Голите ромчиња измамија насмевки…

Read More

(Фото) Ќерката на Јана Бурчевска модерно бебе

Македонската претставничка на Евровизија,  Јана Бурческа, се пофали дека е на море. Таа сподели фотографија од ќерката Дона, која за неколку месеци ќе наполни една година. Пејачката доби комплименти за ќерка си, дека е и…

Read More

Победничката песна на Евровизија е плагијат

Компанијата „Универзал мјузик студиос“ од САД испратила опомена пред тужба за плагијат до композиторите на победничката песна на Евровизија Toy на Нета Барзилај. Тие тврдат дека таа е копија на песната Seven nation army која…

Read More

Научниците спуштија камера 300 метри под мразот на Антарктикот (ВИДЕО)

Намалувањето на ледената покривка на Земјата е еден од најголеми показатели за климатските промени. Сепак, група научници од Нов Зеланд

The post Научниците спуштија камера 300 метри под мразот на Антарктикот (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Владо Јаневски ќе пее во Охрид

По пауза од скоро 10 години Владо Јаневски ќе одржи концерт во Охрид. Концертот во организација на „Авалон“ ќе се одржи на Антички театар на 2. август. Владо ќе ги испее своите најголеми хитови, а…