Read More

Талат Џафери ја мажи ќерката

Претседателот на собранието на РМ, Талат Џафери, ја мажи ќерка си Бесија. Тој не откри детали за венчавката, но рече дека ќе земе неколку слободни денови заради свадбата на ќерка си. Јавноста дозна за ќерката…

Текстот Талат Џафери ја мажи ќерката е превземен од Reporter.mk.

Read More

Франка во проблеми по свадбата со Чорлука

По само два дена од венчавката со Ведран Чорлука, хрватската евровизиска претставничка Франка Бателиќ не може да се опорави. Таа на својот Инстаграм стори објави кратка снимка на која покажува во каква состојба се наоѓа.…

Текстот Франка во проблеми по свадбата со Чорлука е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ракитиќ и Маури продолжуваат со романтичниот одмор

Фудбалерот на Барселона Иван Ракитиќ и неговата сопруга Раквел Маури, во моментов се на заслужен романтичен одмор. Двојката во моментов плови на јахта на непозната локација, а со нив се и нивните ќерки четири годишната…

Текстот (Фото) Ракитиќ и Маури продолжуваат со романтичниот одмор е превземен од Reporter.mk.

Read More

Хороскоп за 24 јули

Овен Денеска ќе бидете повнимателни од обично, и за секоја ваша постапка ќе размислувате двојно повеќе. Можни се повремени појаки главоболки како последица на временските промени. Комуникациите ви се добро поставени како за љубовни така…

Текстот Хороскоп за 24 јули е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Марија Шарапова со новото момче на Капри

Марија Шарапова во моментов се наоѓа на одмор на островот Капри, заедно со нејзиниот нов дечко  Александер Гилкес. Папараците ги снимија додека разменуваа нежности, а Марија останала без горниот дел од костимот за капење. Голем дел од…

Текстот (Фото) Марија Шарапова со новото момче на Капри е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ким Џонг ун како дете бил арогантен, насилен, алчен

Учителите и врсниците на Ким Џонг ун, откриле каков бил севернокорејскиот лидер како дете. Темпераментен, арогантен, насилен, експлозивен, алчен и самоуверен во класот. Ким влегол во елитното школо „Libefeld Štajnhelcli“ во Швајцарија во близина на Берн…

Текстот Ким Џонг ун како дете бил арогантен, насилен, алчен е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сопругот на Сторми Даниелс бара развод

Сопругот на американската порно актерка Сторми Даниелс, која тврди дека имала сексуални односи со американскиот претседател Доналд Трамп пред 12 години, поднела барање за развод, соопштил денеска нејзиниот адвокат Мајкл Авенати. „Мојата клиентка и нејзиниот…

Текстот Сопругот на Сторми Даниелс бара развод е превземен од Reporter.mk.

Read More

Научници создадоа материјал кој може да сокрие предмети од термални камери

Тим истражувачи пронашле нова примена на графенот, која не е поврзана со создавањето на дисплеи од новата генерација, батерии или

Текстот Научници создадоа материјал кој може да сокрие предмети од термални камери е превземен од USB.mk.

Read More

Концертот на Цукеро префрлен на „Билјанини извори“

Концертот на италијанскиот музичар Цукеро наместо на Антички, ќе се одржи во салата „Билјанини извори“ во Охрид, соопшти организаторот „Авалон продукција“. Датумот останува ист, 25 јули. „Во договор со менаџментот на Цукеро, се одлучивме концертот…

Текстот Концертот на Цукеро префрлен на „Билјанини извори“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џиновската санта мраз што се откачи од Антартикот може да предизвика катаклизма на планетата

Пред една година џиновска санта мраз се откачи од Антартикот и заплови по ладниот океан. Сантата која е со големина

Текстот Џиновската санта мраз што се откачи од Антартикот може да предизвика катаклизма на планетата е превземен од USB.mk.

Read More

Пит и Ди Каприо не сакале да глумат геј пар во „Планината Брокбек“

Леонардо Ди Каприо, Бред Пит, Мет Дејмон и Рајан Филипе одбиле да глумат во култниот филм „Планината Брокбек“, пишува „Е онлајн“. Тоа била причината режисерот Гас Ван Сант да им ги понуди улогите на скоро…

Текстот Пит и Ди Каприо не сакале да глумат геј пар во „Планината Брокбек“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Александра Јанева ја препеа на „Километри“ на Лозано

Поп-пејачката Александра Јанева ова лето реши да преработи дел од најдобрите домашни и светски хитови, а проектот го нарече #summerjam. Откако во јули ја преобработи хитот „Херој“, таа сега ја препеа и „Километри“ од Лозано,…

Текстот (Видео) Александра Јанева ја препеа на „Километри“ на Лозано е превземен од Reporter.mk.

Read More

Албино кенгурот во Зоолошката во Скопје е стар седум месеци

Во Зоолошката во Скопје пред речиси седум месеци се роди албино кенгур, но тој дури денес првпат излезе од торбата на мајка си, рече за „Репортер“ Тина Мицковска од скопската Зоолошка. „Малиот кенгур е мажјак…

Текстот Албино кенгурот во Зоолошката во Скопје е стар седум месеци е превземен од Reporter.mk.

Read More

Албино кенгурот во Зоолошката во Скопје е стар седум месеци

Во Зоолошката во Скопје пред речиси седум месеци се роди албино кенгур, но тој дури денес првпат излезе од торбата на мајка си, рече за „Репортер“ Тина Мицковска од скопската Зоолошка. „Малиот кенгур е мажјак…

Текстот Албино кенгурот во Зоолошката во Скопје е стар седум месеци е превземен од Reporter.mk.

Read More

Од Хрватска во 2017 година си заминале 47.000 луѓе

Градот Загреб и областа на Истра се единствените од хрватските области во кои минатата година повеќе луѓе се доселиле отколку што се иселиле. Ова го покажуваат најновите податоци на Државната статистика за миграции на населението…

Текстот Од Хрватска во 2017 година си заминале 47.000 луѓе е превземен од Reporter.mk.

Read More

Човек запре ширење на пустината

Јакуба Савадого (70) од Буркина Фасо е еден од најважните луѓе во светот, веројатно поважен и од многу државници, но никој не го познава. Тој пронашол решение за еден проблем во кој сите експерти на…

Текстот Човек запре ширење на пустината е превземен од Reporter.mk.

Read More

Фирма во Нов Зеланд воведува работна недела од четири дена

Компанијата „Перпетуал Гардијан“ на Нов Зеланд ќе воведе четиридневна работна недела за своите вработени, а ќе ги плаќа како да работеле пет дена, пишува „Њујорк тајмс“. Компанијата реши да направи промени откако во март и…

Текстот Фирма во Нов Зеланд воведува работна недела од четири дена е превземен од Reporter.mk.

Read More

Тејлор Свифт ѝ направи роденденска торта на Селена Гомез

Поп-ѕвездата Селена Гомез вчера го прослави 26. роденден. Покрај многуте подароци, таа доби и роденденска торта што за неа ја направи една од нејзините најдобри пријателки Телјор Свифт. Тејлор се пофали дека сама ја направила…

Текстот Тејлор Свифт ѝ направи роденденска торта на Селена Гомез е превземен од Reporter.mk.

Read More

Kалифорниските вина радиоактивни

Некои теории говорат за тоа дека потресот што го предизвикале брановите што ја потопија нуклеарната електрана во Фукушима во 2011 година е намерно предизвикан. Радиоактивното ниво е зголемено во вината во калифорниската долина Напа благодарение…

Текстот Kалифорниските вина радиоактивни е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кејти Пери е во депресија

Поп-пејачката Кети Пери во интервју за „Вог“ признала дека паднала во депресија заради лошата продажба на нејзиниот последен студиски албум Witness. Албумот е едвај продаден во 180.000 примероци, за разлика од претходниот албум Prism кој…

Текстот Кејти Пери е во депресија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Неделен хороскоп од 23 до 29 јули

Овен Ситуацијата е под контрола. Одлично се чувствувате уживајќи во друштвото на блиските пријатели. Иако работата напредува, тоа не значи дека треба да се опуштате. Добра, разработена организација носи поуспешна и поголема заработка. Внимавате на…

Текстот Неделен хороскоп од 23 до 29 јули е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мукаетова ќе се врати во Кавадарци да прослави 10 години брак

Фолк-пејачката Јасмина Мукаетова следниот месец ќе ја прослави 10-годишнината од брак. Таа одамна живее во Њу Џерси, Америка, ама за годишнината ќе дојде во родното Кавадарци, за да го прослави јубилејот со семејството и со…

Текстот Мукаетова ќе се врати во Кавадарци да прослави 10 години брак е превземен од Reporter.mk.

Read More

Хрватските фудбалери својата љубов ја пронашле во средношколските денови

По шест години врска, пејачката Франка Бателиќ и фудбалскиот репрезентативец Ведран Чорлука се венчаа. Иако нивната врска е долговечна, повеќето хрватски фудбалски репрезентативци, кои го освоија второто место на Светското првенство, со своите партнерки се…

Текстот Хрватските фудбалери својата љубов ја пронашле во средношколските денови е превземен од Reporter.mk.

Read More

Попладне силно невреме

Од Упрвата за хидромотеоролошки работи најавуваат дека времето попладне на повеќе места ќе биде нестабилно, со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има појава на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер,…

Текстот Попладне силно невреме е превземен од Reporter.mk.

Read More

Македонка наградена на светски натпревар за фотографии

Македонката Гордана Чавкоска доби три пофалници на овогодишниот светски натпревар за фотографии направени со „ајфон“. Таа доби пофалници во три различни категории: панорама, животен стил и дрва. На две фотографии е сликан Градскиот парк во Скопје…

Текстот Македонка наградена на светски натпревар за фотографии е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џорџ Мајкл петпати пробал да се самоубие

Фади Фаваз, мажот со кој британскиот поп-пејач Џорџ Мајкл беше во врска пред да почине, и кој го пронајде мртов во неговиот кревет, вели дека пејачот се самоубил. „Уморен сум од луѓето кои ме прашуваат…

Текстот Џорџ Мајкл петпати пробал да се самоубие е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ракитиќ и Маури уживаат на јахта

Иван Ракитиќ и неговата сопруга Раквел Маури уживаат во летото. По напорните денови што ги оставија зад себе, двајцата одлучиле да се одморат на јахта. Иван и Раквел секој ден уживаат на плажите и во…

Текстот (Фото) Ракитиќ и Маури уживаат на јахта е превземен од Reporter.mk.

Read More

Американците веруваат дека мејнстрим-медиумите се поголем проблем од Русија

Мнозинството Американци сметаат дека мејнстрим-медиумите се најважниот проблем со кој се соочува земјата. Ова го покажува најновата спроведена анкета на „Галуп“. Според неа, далеку помал процент Американци се загрижени за односите со Русија. Анкетата укажува…

Текстот Американците веруваат дека мејнстрим-медиумите се поголем проблем од Русија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се омажи Сираба Дембеле, поранешната ракометарка на Вардар

Поранешната ракометарка на „Вардар“, Сираба Дембеле вчера се омажи за Игор Павловиќ, поранешен голман на „Вардар“. Двојката се запозна пред неколку години, кога и двајцата играа за црвено-црните. Сираба беше дел од „Вардар“ од 2013…

Текстот Се омажи Сираба Дембеле, поранешната ракометарка на Вардар е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Дунавка во љубов со Владо Јаневски

Моделот и бизнисменка Дунавка Трифуновска е во врска со музичарот Владо Јаневски, пренесоа неколку македонски медиуми. Дунавка се појави во спотот на Владо за неговата последна песна „Главен град на тагата“, а пријатели блиски на…

Текстот (Фото) Дунавка во љубов со Владо Јаневски е превземен од Reporter.mk.

Read More

Келнер заработи отказ по навредата на хомосексуална двојка

Сопственичката на еден римски ресторан, Моира де Лука, го отпуштила келнерот што на сметката на една хомосексуална двојка напишал погрден израз. Групата за правата на геј-двојките во Рим соопшти дека добила повик од 21-годишно момче…

Текстот Келнер заработи отказ по навредата на хомосексуална двојка е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Прошета на јаже на висина од 35 метри

Жителите на француската престолнина имаа можност да видат необична акробација. Французинката Татјана Мосио Бонгонг прошета на јаже, кое било поставено на висина од 35 метри над Монтмартра. Според нејзините зборови, за овој подвиг таа се…

Текстот (Видео) Прошета на јаже на висина од 35 метри е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дневен хороскоп за 23 јули

Овен   Единствената опасност која ви се заканува денес е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите некоја друга работа или да одбиете. Најважно од сѐ…

Текстот Дневен хороскоп за 23 јули е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Се расправаа кој да шутира пенал

Интересен момент можеше да се забележи на средината на второто полувреме за време на пријателскиот меч меѓу „Ливерпул“ и „Борусија Дортмунд“. „Ливерпул“ во тој момент водеше со 1:0 кога „Борусија Дортмунд“ во 66. минута доби…

Текстот (Видео) Се расправаа кој да шутира пенал е превземен од Reporter.mk.

Read More

Затемнување на Месечината овој викенд

Последниот викенд од овој месец во ноќта меѓу петокот и саботата на 27 и 28 јули, ќе се случи затемнување на Месечината, процес за кој се очекува да биде најдолг во оовј век. Второто затемнување…

Текстот Затемнување на Месечината овој викенд е превземен од Reporter.mk.

Read More

Најбараните хакери во светот

Федералното биро за истрага (ФБИ) објавило листа на 41 најбаран човек во светот во сајбер криминалот. Тука се наоѓаат хакери кои биле спонзорирани од државите, оние кои краделе информации за Јаху мејловите, но и оние…

Текстот Најбараните хакери во светот е превземен од Reporter.mk.