Read More

Кина го забрани новиот филм за Вини пу

Кинеските власти забранија дистрибуција на новиот игран филм на Дизни „Кристофер Робин, каде си?“ за познатото мече Вини пу, пренесува BBC. Со тоа Пекинг ја продолжи борбата против малото жолто
Read More

Тажната приказна на Витни Хјустон

Пејачката Витни Хјустон денес ќе наполнеше 55 години да беше жива. Таа беше пронајдена мртва во када, откако се предозирала со кокаин. Витни Хјустон почина на 11 февруари 2012 година на 48-годишна воз
Read More

Џејми Оливер: Немам многу време за децата

Славниот готвач Џејми Оливер сподели дека ги гледа своите пет деца само неколку вечери во неделата и привлече многу коментари на социјалните мрежи. 43-годишниот готвач во интервју за списанието Good H
Read More

(Фото) Емилија Розман топлес во Монако

Поранешната Мис на Македонија, Емилија Розман, летува во Монако. „Да проверам нешто“, напиша таа на „Фејсбук“ пред да отпатува кон познатото летувалиште и го означи Монте Карло како нејзина дестинациј
Read More

(Фото) Плажите во Охрид прекрстени во кучки

На фејсбук-страницата „Славорум“ плажите на Охридското Езеро станаа цел на потсмев поради лошиот англиски превод на нивните имиња. На картата на Охридското Езеро имињата на сите плажи се преведени на
Read More

Есма ми даде живот

Кралицата на ромската музика, Есма Реџепова, да беше жива, вчера ќе наполнеше 75 години. Еден од нејзините синови, Симеон Атанасов, се потсети на неа со емотивна порака. „Мојата мајка ми даде живот и
Read More

Убиен кумот на Гоца Тржан

Вчера е убиен Марио Тртиќ (28), кумот на српската пејачка Гоца Тржан. Како што пренесува српски „Курир“, станува збор за двојно кумство. Марио ги венчал Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Раша, а Раша нив
Read More

Перо Антиќ: Шилегов, имај милост!

Поранешниот репрезентативец Перо Антиќ со пригодна фотографија му порача на градоначалникот Петре Шилегов да го реши проблемот со големата наезда на комарци. „Дали треба на господинот градоначалник Пе
Read More

Ќе се мажи Ели Гоулдинг

Светската ѕвезда Ели Гоулдинг ќе се мажи. Таа и нејзиниот свршеник Каспар Џоплинг веста за свадбата ја објавија на традиционален начин, во делот за венчавки во британски „Тајмс“. „Се објавува веридба
Read More

Ни се закануваат горештини какви што немало во последните милион години

Задржувањето на температурите на 1,5 до 2 степени Целзиусови над прединдустриските нивоа би можело да биде многу потешко од тоа што се сметаше досега, покажа новата научна студија. Дури и ако сите држ
Read More

Како би изгледале славните ако не станале филмски ѕвезди или политичари

Славните изгледаат гламурозно, но како би изгледале доколку имаат обична работа? Некои од ѕвездите се познати по својот екстравагантен стил, некои по својата убавина, но како истите луѓе би изгледале
Read More

Поради рекордниот пад на гледаност, „Оскар 2019“ ќе трае пократко

Организаторите на доделувањето на „Оскар“ објавија во средата дека поради слабата гледаност планираат да скратат најмногу три часа од свеченото доделување на филмските награди, кои во живо ги пренесув
Read More

Чендлер од „Пријатели“ итно опериран

Ѕвездата на серијата „Пријатели“, Метју Пери, кој го глумеше ликот на Чендлер Бинг, имал тешка операција откако му пукнал чир на дебелото црево, соопшти неговиот портпарол. „Метју Пери неодамна беше о
Read More

Хороскоп за 9 август 2018

Овен   Доколку досега во вашиот љубовен живот немаше ништо за пофалба, денес работите ќе се сменат. Некој ваш пријател чувствува нешто повеќе од пријателство кон вас. Доколку и вие така се чувствувате
Read More

Голи Заев и Димитров напорно работат

Премиерот Зоран Заев и шефот на дипломатијата Никола Димиторв голи од плажа во Охрид споделија фотографија. Под заедничката слика напишаа „Работи напорно, забавувај се многу“. Ова не е прв пат тие и п
Read More

Ричард Гир ќе стане татко на 68 години

Четири месеци откако Ричард Гир склучи брак со 35-годишната шпанска активистка Алехандра Силва, двајцата ќе станат родители, соопштува шпанскиот весник ABC. 68-годишниот актер, кој има роденден на 31
Read More

Ричард Гир ќе стане татко на 68 години

Четири месеци откако Ричард Гир склучи брак со 35-годишната шпанска активистка Алехандра Силва, двајцата ќе станат родители, соопштува шпанскиот весник ABC. 68-годишниот актер, кој има роденден на 31
Read More

Меган одби да се појави на наградите „Еми“

Меган Маркл целосно ја презеде улогата на сопруга на принцот Хари и расчисти со Холивуд. Војвотката од Сасекс учтиво одби да се појави на „Еми“ наградите во Лос Анџелес следниот месец, каде што беше п
Read More

Уредете го домот во медитерански стил

Бои Кога станува збор за морето, првата асоцијација е секако сината боја. И тоа во што поинтензивна нијанса! Бојадисајте ги ѕидовите во сина боја со бели детали, а истото направете го и со мебелот в
Read More

На брегот на Јапонија пронајдено најголемото животно во светот (ВИДЕО)

Телото на синиот кит беше пронајдено на брегот на Јапонија, што е прв пат овој редок вид да се види во оваа земја, велат експертите. Телото на животното беше откриено на плажа во градот Камакура, кој