Read More

Во Јапонија направен воз „Хелоу Кити“

Јапонците наскоро ќе го пуштат во употреба брзиот воз „Хелоу Кити“, кој е целосно изработен по урнекот на популарниот цртан лик. Според јапонските медиуми, возот од идниот викенд ќе почне да сообраќа
Read More

Три хороскопски знаци кои живеат најдолго

Според истражувањата  во кои учествувале преку 10 000 луѓе, три хороскопски знаци се подолговечни од другите. Тоа се рак, девица и овен. Рак Се верува дека многу ракови можат да доживеат длабока старо
Read More

Баз Олдрин одби да прослави 50 години од денот кога човекот чекореше по Месечината

Славниот американски астронаут Баз Олдрин одби да биде дел од прославата за одбележување 50 години од слетувањето на првиот човек на Месечината. Во вселенскиот центар „Кенеди“ пред неколку дена се од
Read More

Никол Кидман претерала со ботоксот

Холивудската глумица Никол Кидман претерала со ботоксот, пишуваат американските таблоиди. Тие објавија фотографии од Австралијанката направени на „Комик кон“ во Сан Диего, каде што Никол го промовира
Read More

Горан Пандев третпат стана татко

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, третпат стана татко. Неговата сопруга Надица роди ќерка која ќе се вика Софија. Горан и Надица ги имаат и ќерката Ана и синот Филипо.
Read More

Гумени салонки од Баленсиага

По гумените сандали за на плажа, направени во соработка со „Крокс“, а потоа и сандалите на платформа, модниот бренд „Баленсиага“ промовира гумени салонки. Стилистите ги опишуваат како скап летен моден
Read More

На 101 година Кирк Даглас вежба секојдневно

Холивудската легенда, Кирк Даглас на 101 година и понатаму вежба секојдневно со неговиот личен тренер, открил неговиот син Мајкл Даглас во едно телевизиско интервју во Лондон. „Тоа го прави за телото
Read More

Паркирала на место за лица со инвалидитет, па добила непријатна порака

Џесмин Свифт (19) во град во Британија паркирала на место кое било наменето за лица со посебни потреби. Кога се вратила во автомобилот, на предното стакло забележала брутална порака. Лицето кое ја ос
Read More

Дунавка прозборе за љубовта со Владо

Откако манекенката и бизнисменка Дунавка Трифуновска се појави во новиот спот на Владо Јаневски, а потоа сподели и неколку заеднички фотографии, медиумите објавија дека тие се во врска која трае уште
Read More

Најплатените музички ѕвезди во светот

Светските музички ѕвезди на големо ја имаат материјализирано својата слава, а благодарение на својата популарност, хитови и настапи тие заработуваат милионски износи. Списанието Билбоард составил лист
Read More

Тоблероне го враќа стариот облик и грамажа

Тоблероне се враќа на својот традиционален облик, откако одлуката да се зголеми јазот меѓу триаголниците и подигнатата цена предизвика без кај обожавателите на овој вкусен производ. Чоколадата во 2016
Read More

Hyperloop на Елон Маск со нов рекорд (ВИДЕО)

Во неделата се одржа третиот натпревар на SpaceX на кој победи тимот WARR Hyperloop од Германија во кој учествуваат студенти од Техничкиот универзитет од Минхен. Тимот успеа Hyperloop возилото да дост
Read More

Талат Џафери ја мажи ќерката

Претседателот на собранието на РМ, Талат Џафери, ја мажи ќерка си Бесија. Тој не откри детали за венчавката, но рече дека ќе земе неколку слободни денови заради свадбата на ќерка си. Јавноста дозна за
Read More

Франка во проблеми по свадбата со Чорлука

По само два дена од венчавката со Ведран Чорлука, хрватската евровизиска претставничка Франка Бателиќ не може да се опорави. Таа на својот Инстаграм стори објави кратка снимка на која покажува во какв
Read More

Хороскоп за 24 јули

Овен Денеска ќе бидете повнимателни од обично, и за секоја ваша постапка ќе размислувате двојно повеќе. Можни се повремени појаки главоболки како последица на временските промени. Комуникациите ви се
Read More

Сопругот на Сторми Даниелс бара развод

Сопругот на американската порно актерка Сторми Даниелс, која тврди дека имала сексуални односи со американскиот претседател Доналд Трамп пред 12 години, поднела барање за развод, соопштил денеска неј
Read More

Научници создадоа материјал кој може да сокрие предмети од термални камери

Тим истражувачи пронашле нова примена на графенот, која не е поврзана со создавањето на дисплеи од новата генерација, батерии или полупроводници. Научниците создадоа уникатен материјал кој може да скр
Read More

Џиновската санта мраз што се откачи од Антартикот може да предизвика катаклизма на планетата

Пред една година џиновска санта мраз се откачи од Антартикот и заплови по ладниот океан. Сантата која е со големина од над 5.000 километри квадратни, патуваше 45 километри северно-источно пред да се з
Read More

Пит и Ди Каприо не сакале да глумат геј пар во „Планината Брокбек“

Леонардо Ди Каприо, Бред Пит, Мет Дејмон и Рајан Филипе одбиле да глумат во култниот филм „Планината Брокбек“, пишува „Е онлајн“. Тоа била причината режисерот Гас Ван Сант да им ги понуди улогите на с