Read More

Предмет од вселената паднал врз куќа на Флорида, НАСА го анализира

НАСА соопшти дека го анализира објектот што неодамна паднал од небото врз дом на Флорида. Веројатно се работи за фрагмент од отфрлен дел од Меѓународната вселенска станица (ISS). Алехандро Отеро…
Текстот Предмет од вселената паднал врз куќа на Флорид…

Read More

Рада Манојловиќ: Може да ме излаже кој како сака

Рада Манојловиќ призна дека е една од оние луѓе кои се малтретирани секогаш кога на календарот е 1 април. „Секоја година паѓам на 1 април. …
Рада Манојловиќ: Може да ме излаже кој како сака Прочитај повеќе »
Текстот Рада Манојловиќ: Може да ме …

Read More

Брижит Макрон ќе глуми во новата сезона на Емили во Париз

Првата дама на Франција, Брижит Макрон ќе се појави во една епизода од новата сезона на хитот на Нетфликс, Емили во Париз. Седумдесетгодишната сопруга на …
Брижит Макрон ќе глуми во новата сезона на Емили во Париз Прочитај повеќе »
Текстот Бриж…

Read More

Емир Кустурица се подготвува да снима филм во Москва

Српскиот режисер Емир Кустурица се подготвува да снима филм во филмскиот комплекс Москино во Москва, јави  РИА. „Замислете: нашиот кинопарк Москино и во фаза на …
Емир Кустурица се подготвува да снима филм во Москва Прочитај повеќе »
Текстот Ем…

Read More

Мајкл Даглас откри дека е далечен роднина на познатата актерка: „Дали се шегувате- Ова е одлично“

Мајкл Даглас откри дека е во роднинска врска со една негова колешка. Актерот се појави во епизода од ТВ серијата „Finding Your Roots“. На крајот …
Мајкл Даглас откри дека е далечен роднина на познатата актерка: „Дали се шегувате- Ова е одлично“…

Read More

Тејлор Свифт за првпат на листата на милијардери на Форбс

Пејачката Тејлор Свифт за прв  се најде на листата на милијардери на Форбс, како една од 14-те славни личности, чие збирно нето богатство се проценува …
Тејлор Свифт за првпат на листата на милијардери на Форбс Прочитај повеќе »
Текстот Тејлор …

Read More

Ја навредуваа поради „пластика“, сега ја пофалија: Ѕвездата на „Сексот и градот“ без трошка шминка

Актерката Кристин Дејвис, ѕвездата на серијата „Сексот и градот“ во која ја глумеше по малку срамежливата, традиционална и префинета Шарлот Јорк, често беше мета на …
Ја навредуваа поради „пластика“, сега ја пофалија: Ѕвездата на „Сексот и град…

Read More

(Видео) Здравко Чолиќ со нова песна која е создадена во соработка со Дино Мерлин

Здравко Чолиќ после две години ги израдува фановите со новата песна „Избери ти“ која е создадена во соработка со Дино Мерлин. Направено е и видео …
(Видео) Здравко Чолиќ со нова песна која е создадена во соработка со Дино Мерлин Прочитај повеќе…

Read More

Парис Хилтон и нејзиниот сопруг открија зошто се уште ја „кријат“ својата ќерка

Париз Хилтон (43) и нејзиниот сопруг Картер Реум одговориле на прашањето зошто се уште не ја покажуваат својата четиримесечна ќерка Лондон на социјалните мрежи. „Сè …
Парис Хилтон и нејзиниот сопруг открија зошто се уште ја „кријат“ својата ќер…

Read More

Најголемата поп ѕвезда на денешницата стана милијардер

Тејлор Свифт официјално го достигна статусот милијардер – по 17-годишна музичка кариера во која стана најголемата поп ѕвезда на денешницата. Форбс ја објави својата листа …
Најголемата поп ѕвезда на денешницата стана милијардер Прочитај п…

Read More

(Видео) Шенон Доерти: Се подготвувам да заминам, ги решавам работите за да и олеснам на мајка ми

Актерката Шенон Доерти се подготвува да замине, рече таа на нејзиниот подкаст „Let’s Be Clear“. Ѕвездата од Беверли Хилс со години се бореше со напреднат …
(Видео) Шенон Доерти: Се подготвувам да заминам, ги решавам работите за да и олесн…

Read More

Комеморација за Мирко Попов во Македонската филхармонија на 5 април

Комеморацијата за еден од највлијателните и најуспешни скопски музичари, композитори, текстописци, диџеи, издавачи и продуценти – Мирко Попов, ќе се одржи на 5 април (петок), …
Комеморација за Мирко Попов во Македонската филхармонија на 5…

Read More

„БМВ“ гради фабрика за батерии во Германија

Германскиот производител на автомобили „бмв“ започна со изградба на нова фабрика за батерии за електрични возила во Германија, потврди портпаролот на компанијата. Фабриката во баварските градови Ирбах и Штраскирхен треба…
Текстот „БМВ“ гради фабрика …

Read More

Шакира со критика за филмот „Барби“: Не ми се допаѓа, сакам моите синови да се чувствуваат моќни

Шакира ја краси насловната страница на списанието „Алур“, а во интервјуто даде прилично неочекуван коментар за филмот „Барби“, поради што многумина ја критикуваат на интернет. …
Шакира со критика за филмот „Барби“: Не ми се допаѓа, сакам моите …

Read More

Родителите ја бранеа нивната љубов, а таа го сакаше и кога тој беше сиромашен: Дино Мерлин со децении гради музичка кариера

Пејачот Дино Мерлин со децении гради музичка кариера. И покрај неговата огромна популарност, тој успеа да го задржи приватниот живот од јавноста. Дино Мерлин ретко …
Родителите ја бранеа нивната љубов, а таа го сакаше и кога тој беше сиромашен:…

Read More

Ријана ги покажа своите раскошни облини во секси облека, фановите бесни: Така се извинува

Популарната пејачка ја промовираше својата нова линија на долна облека, но наиде на критики. Популарната Ријана, која последните денови не изненадува со честите промени на …
Ријана ги покажа своите раскошни облини во секси облека, фановите бесн…

Read More

(Видео) Спрингстин потпишал оправдување на млад фан да не оди на училиште утрото по концертот

На концертот во Сан Франциско, Брус Спрингстин потпишал договор со момче од публиката да го оправда од прескокнување на училиште утрото по концертот. За време …
(Видео) Спрингстин потпишал оправдување на млад фан да не оди на училиште утрото по…

Read More

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит ја напушта мајка си, сака да живее со својот татко

Тинејџерката ќерка на Анџелина Џоли и Бред Пит (17) , Шајло Џоли Пит наводно се сели да живее кај нејзиниот татко, пишува The Sun. Се …
Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит ја напушта мајка си, сака да живее со својот татко Прочитај повеќе »
Тек…

Read More

Српски медиуми: Мелина упадна во куќата на Харис, полицијата му го одзеде пиштолот

Мелина Џиновиќ (43) упаднала во куќата на нејзиниот поранешен сопруг Харис (72) во Белград, пишува српски „Блиц“. Според написите, тој веднаш повикал полиција за да …
Српски медиуми: Мелина упадна во куќата на Харис, полицијата му го одзеде пи…

Read More

Виц: Полицаец сопира пијан возач во три по полноќ

Виц на денот: Полицаец стопира пијан човек во 3 по полноќ. – Каде си тргнал во ова време?, го прашува. -На предавање, одговара пијаниот. -Е …
Виц: Полицаец сопира пијан возач во три по полноќ Прочитај повеќе »
Текстот Виц: Полицаец сопира…

Read More

(Видео) Александра Пријовиќ се расплака среде концерт поради девојка од публиката: „Те молам немој повеќе“

Александра Пријовиќ синоќа пееше во салата Борик во Бања Лука и ги разнежи сите со емотивна сцена. Во моментот кога го отпеа дуетот „Лудница“ кој …
(Видео) Александра Пријовиќ се расплака среде концерт поради девојка од публиката: „Те молам нем…

Read More

Канје и Бјанка го поминаа Велигден со неговите четири деца од бракот со Ким Кардашијан

Канје Вест и Бјанка Ценсори го поминаа Велигден со неговите четири деца од бракот со Ким Кардашијан. Парот бил снимен пред ресторан во Малибу, по …
Канје и Бјанка го поминаа Велигден со неговите четири деца од бракот со Ким Кардашијан Прочитај …

Read More

„Не ни сонував дека ќе стане љубовта на мојот живот“ Мики Манојловиќ за 20 години помладата сопруга

Познатиот актер Предраг, Мики Манојловиќ (73) повеќе од две децении е во брак со актерката Тамара Вучковиќ (54) со која го има синот Иван. Јавноста …
„Не ни сонував дека ќе стане љубовта на мојот живот“ Мики Манојловиќ за 20 години помладата …

Read More

Xiaomi почна да произведува електрични автомобили, преплавени се со нарачки

Кинескиот Xiaomi ги предупредува потенцијалните купувачи на електричниот седан SU7 дека можеби ќе треба да чекаат четири до седум месеци за нивниот автомобил поради големата побарувачка. Производителот на паметни телефони…
Текстот Xiaomi почна да про…

Read More

(Видео) Мајк Тајсон тврди дека ја фатил сопругата со Бред Пит: „Ме молеше да не го тепам“

Мајк Тајсон тврди дека својата поранешна сопруга Робин Гивенс, со која беше во брак од 1988 до 1989 година, ја нашол во кревет со актерот …
(Видео) Мајк Тајсон тврди дека ја фатил сопругата со Бред Пит: „Ме молеше да не го тепам“ Прочитај повеќ…

Read More

(Видео) Северина за настапот во Скопје: „Ваков концерт не очекував“

Преполната арена „Борис Трајковски“ во Скопје во саботата ја пречека Северина, која со овој концерт ја продолжи актуелната турнеја надвор од границите на Хрватска. View …
(Видео) Северина за настапот во Скопје: „Ваков концерт не очекував“ Прочи…

Read More

„Бизнисот на Задоволството“ на Гоце Цветановски со награда за најдобар филм во Тоскана

Италијанската полиција на свечена церемонија во Тоскана му ја врачи наградата за најдобар филм на „Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски, во рамките на фестивалот …
„Бизнисот на Задоволството“ на Гоце Цветановски со награда за најдобар…

Read More

За послушноста – изложба на скулптури на Перо Кованцалиев

Во Музеј галеријата во Кавадарци синоќа беше отворена изложбата на скулптури насловена „За послушноста” од академскиот ликовен уметник – вајар Перо Кованцалиев. Изложбата се состои …
За послушноста – изложба на скулптури на Перо Кованцалиев Про…

Read More

Набргу ќе можеме да ја видиме космичката експлозија со голо око, се гледа еднаш во животот

Небесен танц меѓу две ѕвезди оддалечени 3.000 светлосни години ќе резултира со експлозија толку сјајна што ќе биде видлива со голо око со денови, изјавија денеска астрономите од Универзитетот „Нотингем…
Текстот Набргу ќе можеме да ја видиме космичкат…

Read More

(Видео) Кафе Де Анатолиа во живо во Сули Ан во Скопје: Фузија на музика и историја

Во хармонична фузија на култура, историја и музика, Кафе Де Анатолиа го претстави својот најнов жив настап, снимен меѓу древните ѕидови на Сули Ан во …
(Видео) Кафе Де Анатолиа во живо во Сули Ан во Скопје: Фузија на музика и историја Прочитај …

Read More

Кристофер Нолан и неговата сопруга Ема ќе добијат почесни титули витез и дама

Британскиот режисер Кристофер Нолан и неговата сопруга и продуцентка Ема Томас ќе добијат почесни титули витез и дама за нивните заслуги во филмската уметност. Признанието …
Кристофер Нолан и неговата сопруга Ема ќе добијат почесни титули витез…

Read More

„Тој се откажува од барањето за старателство“: Судската битка на Анџелина и Бред е при крај

Годинешната разводна битка на Бред Пит и Анџелина Џоли конечно привршува. „Дејли Мејл“ дознава дека актерот се откажал од барањето за заедничко старателство над нивните …
„Тој се откажува од барањето за старателство“: Судската битка на Анџелина…

Read More

(Видео) Дејвид Бекам објави снимка од тренинг, луѓето пишуваат: „Не сакам мојата сопруга да го види ова“

Дејвид Бекам се пофали на Инстаграм со видео на кое вежба без кошула и ги воодушеви своите фанови. 48-годишниот поранешен фудбалер покажа дел од напорните …
(Видео) Дејвид Бекам објави снимка од тренинг, луѓето пишуваат: „Не сакам мојата сопруг…

Read More

Џенифер Лопез објави фотографија од теретана, луѓето прашуваат: „Извинете, но кој е ова“

Џенифер Лопез на својот Инстаграм профил објави селфи на кое позира во теретана во зелен спортски градник и хеланки, а фотографијата набрзо собра повеќе од …
Џенифер Лопез објави фотографија од теретана, луѓето прашуваат: „Извинете, но кој е ов…

Read More

Кралицата Камила откри како се чувствува Кејт Мидлтон после се

Кралицата Камила проговори за принцезата од Велс за прв пат по нејзината дијагноза рак. 76-годишната жена го посетила Шрусбери каде запознала две млади сестри кои …
Кралицата Камила откри како се чувствува Кејт Мидлтон после се Прочитај повеќе …

Read More

Хајди Клум: Лута сум на Софија Вергара поради Гризелда

Хајди Клум изјави за Entertainment Tonight дека е лута на колешката, судијката на America’s Got Talent, Софија Вергара, затоа што актерката не успеала да и …
Хајди Клум: Лута сум на Софија Вергара поради Гризелда Прочитај повеќе »
Текстот…

Read More

Алберт од Монако проговори за сопругата: „Многу е вознемирена поради тоа што се пишува“

Принцот Алберт од Монако во ново интервју, по повод неговиот 66-ти роденден, изјави дека неговото семејство и јавноста го поддржале откако поранешен сметководител го обвини …
Алберт од Монако проговори за сопругата: „Многу е вознемирена поради …

Read More

Уапсен менаџерот на Јелена Карлеуша, осомничен е за продажба на кокаин

Менаџерот Новак Радин е уапсен пред два дена во Белград под сомнение дека продавал кокаин, како и затоа што во куќата во која живее незаконски …
Уапсен менаџерот на Јелена Карлеуша, осомничен е за продажба на кокаин Прочитај повеќе »
Текстот Уа…

Read More

(ВИДЕО) Сем Алтман: „GPT-4 не чини“

OpenAI, наводно, го демонстрираше GPT-5, следната генерација на својот јазичен модел на вештачка интелигенција, на потенцијалните клиенти – и тие се многу импресионирани од она што се нуди. Сем Алтман,…
Текстот (ВИДЕО) Сем Алтман: „GPT-4 не чин…

Read More

Фотографија од Ристовски и 39 години помладата девојка само во костим за капење, актерот го споредуваат со Џејмс Бонд

Актерот Лазар Ристовски отпатува на Малдивите со неговата 39 години помлада девојка Аница Лазиќ. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографии од споменатиот остров, но …
Фотографија од Ристовски и 39 години помладата девојка само во костим …

Read More

„Сè уште ја сакам таа жена“: Бред Пит не може да заборави поранешна девојка, а таа не е ниту Анџелина Џоли ниту Џенифер Анистон

Бред Пит отсекогаш важел за миленик на жените и за еден од најпосакуваните мажи во светот. Покрај успешната кариера во Холивуд, Бред Пит можеше да …
„Сè уште ја сакам таа жена“: Бред Пит не може да заборави поранешна девојка, а таа не е ниту Ан…