Read More

Пол Макартни: Она што ми го кажа Џон Ленон пред да почине ме шокираше

Пол Макартни се осврна на животот на Џон Ленон на подкастот на радиото „iHeart“ и откри како покојниот член на Битлси размислувал за смртта со …
Пол Макартни: Она што ми го кажа Џон Ленон пред да почине ме шокираше Прочитај повеќе »
Текстот Пол…

Read More

Мечка и карате

Виц на денот: Како се вика мечка што знае карате? -Гриз Ли
Текстот Мечка и карате е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пејачката Александра Јанева кажа „Да“ во Париз

Пејачката Александра Јанева кажа „Да“ во романтичниот Париз. Александра сподели фотографии од запросувањето на социјалните мрежи. „Сакам кога се смееме заедно и кога ми пееш …
Пејачката Александра Јанева кажа „Да“ во Париз Прочитај повеќе »
Тек…

Read More

(Видео) Сестрата на Мараја Кери шокираше со објава на социјалните мрежи: „Живеам без заби, бидејќи немам пари“

Пејачката Мараја Кери веќе некое време не е во добри односи со нејзината постара сестра Алисон Кери. Алисон има 61 година и сега се огласи …
(Видео) Сестрата на Мараја Кери шокираше со објава на социјалните мрежи: „Живеам без заби, бидејќи нема…

Read More

Холивудски продуцент ненадејно почина на 44-годишна возраст

Холивудскиот продуцент Кевин Турен ненадејно почина на 44-годишна возраст. Неговиот татко ја потврди оваа тажна вест и објави дека се уште не е откриена причината …
Холивудски продуцент ненадејно почина на 44-годишна возраст Прочитај повеќе »
Т…

Read More

Мице Јанкуловски со самостојна изложба во реномираната галерија „Галатека“ во Букурешт

Утре, 14 ноември 2023 во 19 часот ќе се отвори самостојната изложба на Мице Јанкуловски „Над црното“ во реномираната галерија „Галатека“ во Букурешт, Романија. Куратори …
Мице Јанкуловски со самостојна изложба во реномираната галерија „Галатека…

Read More

(Видео) „Можеш ли да ми се потпишеш на градите“ – Новак Ѓоковиќ доби необично барање за автограм

Српскиот тенисер низ годините доби многу необични барања, но ова ќе остане високо на таа листа. Новак Ѓоковиќ го совлада Холгер Руне и со тоа …
(Видео) „Можеш ли да ми се потпишеш на градите“ – Новак Ѓоковиќ доби необично барање за автограм Про…

Read More

(Видео) Јелена Ѓоковиќ во транс на концерт на Александра Пријовиќ: излезе со другарките во Ниш

Александра Пријовиќ го отвори шоуто во Ниш во гламурозен фустан со кристали, а на концертот српските медиуми ја „фатија“ Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер …
(Видео) Јелена Ѓоковиќ во транс на концерт на Александра Пријовиќ: излезе…

Read More

Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа со пари овој месец

На сите ќе им биде полесно месецов да постигнат изобилство и просперитет, но познавачите на астрологијата наведуваат дека за неколку знаци финансиските победи ќе бидат …
Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа со пари овој месец Прочитај повеќ…

Read More

(ВИДЕО) Изгубена лебди во вселената: астронаут остана без чантата

Торбата со алатки што ја изгубија астронаутите на НАСА Јасмин Могбели и Лорал О’Хара може да се види во вселената. Могбели и О’Хара ја изгубиле торбата додека правеле поправки во…
Текстот (ВИДЕО) Изгубена лебди во вселената: астронаут ост…

Read More

Саша Поповиќ откри колку време Цеца е без дечко, пејачката му вовзрати: „Ти евиденција ли ми водиш?“

Саша Поповиќ редовно ја провоцира Светлана Цеца Ражнатовиќ, а поледно се истакна со изјава која ја изнервира пејачката но и нејзиниот пријател и колега Драган …
Саша Поповиќ откри колку време Цеца е без дечко, пејачката му вовзрати: „Ти евиденц…

Read More

Тејлор Свифт ги надмина Лајонел Ричи и Пол Макартни по бројот на номинации за Греми наградите

Пејачката Тејлор Свифт го собори рекордот по број на номинации за Греми наградите. Имено, таа се најде на кратката листа на номинирани за најдобра песна, …
Тејлор Свифт ги надмина Лајонел Ричи и Пол Макартни по бројот на номинации за Греми нагр…

Read More

(Видео) На локации во Шведска, Панче Касапски сними спот за песната „Помини“

Македонскиот композитор и поп-пејач, Панче Касапски го претстави својот нов видео запис за песната „Помини“. Нумерата, Касапски ја изведе премиерно на Фестивалот за забавни мелодии …
(Видео) На локации во Шведска, Панче Касапски сними спот за п…

Read More

Создадена е отровна пилула за вештачка интелигенција?

Алатката е создадена за да спречи еден од најголемите проблеми на креаторите на содржини и уметниците со обука на вештачка интелигенција. Обуката за вештачка интелигенција сè уште е во некоја…
Текстот Создадена е отровна пилула за вештачка интелигенц…

Read More

Фонтана ги налути жителите на Виена: „Изгледа како да ја правело дете со пластелин, а чини 2 милиони евра“

Виена доби нова фонтана што свечено беше отворена од австрискиот претседател Александар Ван дер Белен и градоначалникот на Виена Мајкл Лудвиг, кои го поздравија „извонредниот …
Фонтана ги налути жителите на Виена: „Изгледа како да ја правело де…

Read More

Роналдо ја купи компанијата која ја тужел 11 пати, на вработените веднаш им поделил бонус

Кристијано Роналдо ја презеде медиумската компанија „Кофина Медиа“ за 57 милиони евра. Секој вработен во компанијата, чии дел се бројни списанија и водечката мрежа „ЦМТВ“, …
Роналдо ја купи компанијата која ја тужел 11 пати, на вработените ведн…

Read More

Ѓоковиќ: Го учам син ми кога навива да го почитува противникот

Tенисерoт Новак Ѓоковиќ откри како го насочува својот син Стефан сега кога јуниорот е присутен на речиси секој натпревар на Партизан во Евролигата. Новак сериозно …
Ѓоковиќ: Го учам син ми кога навива да го почитува противникот Прочитај повеќе …

Read More

„Вештачката интелигенција претставува ризик за човештвото“

САД, ЕУ, Кина и Велика Британија се согласија со текстот на првата меѓународна декларација за вештачка интелигенција (AI), во која се наведува дека оваа нова технологија претставува потенцијално „катастрофален“ ризик…
Текстот „Вештачката интелигенциј…

Read More

„Вакво признание се добива еднаш во кариерата“ – Дино Имери најдобар уметник на УКИМ за минатата година

На пијанистот Дино Имери на свечена церемонија му беше доделено признанието за најдобар уметник на УКИМ за 2022 година. Наградата е по повод Светскиот ден на …
„Вакво признание се добива еднаш во кариерата“ – Дино Имери најдобар уметник на УКИМ…

Read More

Симон Трпчевски издаде нов албум за престижната британска куќа „Лин Рекордс“

Македонскиот пијанист со светска слава, Симон Трпчевски, издаде нов албум за престижната британска куќа „Лин Рекордс“. На албумот, Трпечeвsки соработува со романскиот диригент Кристијан Мачелару и …
Симон Трпчевски издаде нов албум за престижна…

Read More

„Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски утре ќе го затвори Cineworld film festival во САД

Долгометражниот филм „Бизнисот на задоволството“ на режисерот Гоце Цветановски в недела ќе го затвори 34. издание на филмскиот фестивал Cineworld film festival во Флорида, САД. …
„Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски утре ќе го затвор…

Read More

Актерката што одбива да се потчини на стандардите за убавина: „Никому не му треба рамен стомак“

27-годишната актерка Лили Рајнхарт не сака да се потчинува на стандардите за убавина и на социјалните мрежи често коментира дека се наметнуваат многубројни идеали. Нејзиниот …
Актерката што одбива да се потчини на стандардите за убавина: „Ником…

Read More

Продуцентската куќа на Роберт де Ниро прогласена за виновна за родова дискриминација

Компанијата на познатиот актер Роберт де Ниро ќе мора да ѝ плати на поранешна вработена 1,2 милион долари поради обвинувања дека ја навредувал затоа што …
Продуцентската куќа на Роберт де Ниро прогласена за виновна за родова дискриминација Проч…

Read More

Ќерката на Брус Вилис ја откри состојбата на познатиот актер: „Исто му е…“

Ќерката на Брус Вилис, Талула Вилис, во средата гостуваше во емисијата „The Drew Barrymore Show“, каде зборуваше за здравјето на нејзиниот татко. Пред речиси една …
Ќерката на Брус Вилис ја откри состојбата на познатиот актер: „Исто му е……

Read More

(Видео) Стоја плаче додека ја китат со пари: пејачката си ги брише солзите, а во рацете држи 200 евра

Пејачката Стоја Новаковиќ целосно се повлече од јавниот свет и моментално настапува само на приватни настани. На една свадба на која пеела, таа дури и …
(Видео) Стоја плаче додека ја китат со пари: пејачката си ги брише солзите, а во рацете држ…

Read More

Дијана Имери во Тбилиси: „Бев првата жена којашто диригираше со тој оркестар“

Аплаузи, стоечки овации и позитивни коментари доживеа македонската диригентка, маестра Дијана Имери Илкоска, по концертот којшто на 6 ноември се одржа во преполната сала на …
Дијана Имери во Тбилиси: „Бев првата жена којашто диригираше со тој о…

Read More

(Видео) Успеав, жив сум: Оскаровецот Џаред Лето се искачи на врвот на Емпајер стејт билдинг

Оскаровецот Џаред Лето стана првиот актер што се искачи на Емпајер стејт билдинг. За да го прослави почетокот на турнејата на својот бенд Thirty Seconds …
(Видео) Успеав, жив сум: Оскаровецот Џаред Лето се искачи на врвот на Емпајер стејт билди…

Read More

Доаѓа новата ера на Galaxy AI – Краток увид

Интернет на дофат на рака. Камера во вашиот џеб. И одеднаш, вештачката интелигенција го подобрува вашето секојдневие. Samsung Galaxy помогна да се демократизира пристапот до интернет и ги претвори камерите…
Текстот Доаѓа новата ера на Galaxy AI – Кра…

Read More

Маж гризнал крокодил и се спасил од сигурна смрт кога животното го нападнало

Австралиски фармер вели дека има среќа што е жив откако се одбранил од крокодил благодарение на тоа што го гризнал, пренесува Би-би-си. Колин Деверо бил …
Маж гризнал крокодил и се спасил од сигурна смрт кога животното го нападнало Прочитај пов…

Read More

Италијанскиот заводник Дамијано има нова девојка – американска актерка и пејачка

Италијанскиот заводник кој се прослави по победата на „Евровизија“, Дамијано Дејвид се почесто е во друштво на познатата актерка Доув Камерон. Актерката е видена со …
Италијанскиот заводник Дамијано има нова девојка – американска актерка …

Read More

Амал Клуни е непогрешлива во модните избори: нејзиниот есенски изглед е идеален за активен ден

Амал е адвокатка со извонредно чувство за мода. Амал Клуни, либанско-британска адвокатка специјализирана за човекови права и избраничка на Џорџ Клуни, е дама што без …
Амал Клуни е непогрешлива во модните избори: нејзиниот есенски изглед е идеа…

Read More

Дали си слуга само кога до тебе има господа? – „Слугинки” со премиера во Јавна Соба

Претставата Слугинки од Жан Жене, а во режија на Теодора Силјаноска пред два дена ја доживеа својата премиера на сцената на Јавна Соба во Скопје. …
Дали си слуга само кога до тебе има господа? – „Слугинки” со премиера во Јавна Соба Прочит…

Read More

Голите гради ги покри со рака: 53-годишната Наоми Кембел го запали Инстаграм со жешки фотографии

Наоми Кембел позираше гола за новата кампања на дизајнерот Александар Ванг. Британскиот супермодел Наоми Кембел беше откриена случајно на улица во Лондон кога имала 15 …
Голите гради ги покри со рака: 53-годишната Наоми Кембел го запали Инстагр…

Read More

Ким Кардашијан се појави облечена во кристали Сваровски: креацијата привлече големо внимание, а инспирација и беше познатата Мерлин Монро

Старлетата Ким Кардашијан е активно ангажирана во својот моден бренд „SKIMS“ и постојано претставува нови производи. Таа сега реши да ги здружи силите со познатиот …
Ким Кардашијан се појави облечена во кристали Сваровски: креацијата привлече г…

Read More

(Видео) Кога Брена и Пријовиќ ќе замешаат со колковите: „Ајде снајка“

Балканската ѕвезда Лепа Брена синоќа, на 8 ноември, одржа промоција на нови производи од својот бизнис, по што им приреди забава на своите пријатели, на …
(Видео) Кога Брена и Пријовиќ ќе замешаат со колковите: „Ајде снајка“ Прочитај повеќе »
Т…

Read More

Џенифер Лопез се прошета без шминка

Џенифер Лопез се прошета без шминка во вреќести тренирки и бели патики. Ја забележаа на излегување од просторот за проби во Лос Анџелес во средата …
Џенифер Лопез се прошета без шминка Прочитај повеќе »
Текстот Џенифер Лопез се прошета без шмин…

Read More

(Видео) Силвестер Сталоне прв пат за смртта на неговиот син кој почина на 36 години: од оваа трагедија никогаш не се опорави

Познатиот актер Силвестер Сталоне доживеа тешка загуба која никогаш не ја преболе. Во 2012 година, Силвестер Сталоне го загуби својот син Сејџ Сталоне, кој почина …
(Видео) Силвестер Сталоне прв пат за смртта на неговиот син кој почина на 36 го…

Read More

Роџер Вотерс од „Пинк флојд“ го поддржа Хамас

Коосновачот на „Пинк флојд“, гитаристот, текстописец и композитор Роџер Вотерс, рече дека Хамас имал морална обврска да се спротивстави на окупацијата на 7 октомври и …
Роџер Вотерс од „Пинк флојд“ го поддржа Хамас Прочитај повеќе »
Текстот Роџ…

Read More

Сузана Манчиќ откри која српска пејачка прва вгради силикони: „Бев воодушевена од нејзината интервенција“

Водителката Сузана Мачиќ еднаш откри која српска пејачка прва вградила силиконски импланти на сцената. Дамите од српската јавна сцена вложуваат неверојатни пари во својот изглед, …
Сузана Манчиќ откри која српска пејачка прва вгради силикони: „…

Read More

Робот до смрт здроби работник во фабрика во Јужна Кореја, помеша човек со кутии за храна

Робот во Јужна Кореја згмечил човек до смрт, затоа што го помешал со кутиите со храна со чиј пренос управувал, јавуваат локалните медиуми, а денеска …
Робот до смрт здроби работник во фабрика во Јужна Кореја, помеша човек со кутии за храна Проч…

Read More

На 50 години изгледа како девојка: Цеца откри како ја одржува линијата, а не се откажува од слатките

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ годинава наполни 50 години, а многумина велат дека има фигура на девојка. Генерално немала проблеми со вишокот килограми, иако …
На 50 години изгледа како девојка: Цеца откри како ја одржува…